Case Studies

במסגרת שבוע הלמידה בהרווארד התנסיתם בלמידה באמצעות קייסים, ועכשיו תוכלו ללמוד במתודולוגיה הזו גם בישראל כחלק משיטות הלמידה ברשת.

12.5 – “רפורמה במה”ט”
הקייס “הרפורמה במה”ט עוסק באתגרי היישום של הרפורמה בתחום ההכשרה הטכנולוגית בישראל. הקייס מספר על התהליך המאתגר והמתמשך שהובילה חברת הרשת תאיר איפרגן, (עמיתים ו’), ראש מה”ט (המכון הממשלתי שאחראי על המכללות הטכנולוגיות בישראל), שבו רתמה לשיתוף פעולה רב מגזרי את ראשי המכללות הטכנולוגיות, את חברות התעשייה ואת צוות מה”ט  להסכמה על המשימה המשותפת, גיבוש סיפור משותף והקמת מבנים ומנגנונים ש”ינעלו” את השינוי במציאות.

26.10 – “מגדילים את העוגה”
הקייס “מגדילים את העוגה” עוסק בחתימת ההסכם ההיסטורי בין רמלה, גזר וחבל מודיעין להקמת פארק תעשייה משותף (רג”מ) וסיום סכסוך גבולות ארוך שנים, שאושר לאחרונה על ידי שרת הפנים. הקייס מספר על התהליך המורכב לבניית אמון ואחריות משותפת בין חברת הרשת רותם ידלין (עמיתים ג’), ראשת מועצה אזורית גזר ומיכאל וידל, ראש עיריית רמלה, והאופן שבו רתמו את ארגוניהם ואת המערכת ליצירת שותפות ארוכת טווח שתניב לרשויות הכנסות של מאות מיליוני ש”ח בעשורים הקרובים.

הניסיון שצברנו בשלוש השנים האחרונות בכתיבה והנחיה של קייסים, מראה לנו כי המתודולוגיה הזו רלוונטית מאוד ללמידה ופיתוח של מנהיגות ומנהיגים שפועלים במציאות סבוכה ומשתנה.

טכנולוגיה מובילת שינוי

יש מי שחושש ממנה ויש מי שחי אותה – אבל לאף אחד אין ספק שהיא נדרשת לארגונים ולמהלכים שרוצים להיות רלוונטיים למציאות. טכנולוגיה. נתחיל בלהבין את הקשר שבין טכנולוגיה ואמון, ונלמד מסיפור מקרה איך השימוש בטכנולוגיה יכול לקדם אמון ומהלכי שינוי ע”י שימוש מושכל ונכון. משם נכיר ונעמיק בחוזקות טכנולוגיות חשובות, ונבחן האם ואיך הן רלוונטית לשולחן העבודה שלנו. נשאל, נתייעץ ונעבוד עם מומחי טכנולוגיה – מה הצעדים הטכנולוגיים שיכולים לקחת את האתגרים, התהליכים והארגונים שלכם קדימה? ואיך מטמיעים טכנולוגיה על ידי בניית אמון? לבסוף, נצא עם משימה קונקרטית לקידום השימוש בטכנולוגיה כחלק מהתמודדות עם האתגר שעל שולחן העבודה.

TTT (Train the Trainer)

בשנה האחרונה התנסיתם בהנחיית היוועצויות של חברי וחברות רשת, סיפרתם לנו שתרצו לקבל כלים מקצועיים להנחות ולהוביל מפגשים עם חברי רשת אחרים וגם להשתכלל ביכולת להנחות במסגרת הארגון שלכם ולהוביל תהליכים באופן בונה אמון  – יום הלמידה הזה יעשה בדיוק את זה.

לאחר השתתפות ביום למידה זה, נבנה תוכנית משותפת להשתלבותכם כמנחים ברשת במקומות המתאימים לכך.

רתימת שותפים וסטוריטלינג

סיפור שיוצר שינוי: סטוריטלינג ככלי מנהיגותי לרתימת שותפים. לא שיווק, מכירה או יח”צנות: סטוריטלינג היא יכולת שנדרשת בעבודה היומיומית – בישיבת צוות, ישיבת הנהלה, או תכנון תקציב. כדי לייצר שינוי בעולם, נדרשת בניית אמון בין שחקנים – אנחנו חייבים לרתום אותם, להניע אותם לפעולה ולבנות סיפור שישקף את הפוטנציאל והתקווה. ביום הלמידה הקרוב נלמד על האופן בו סטוריטלינג עושה בדיוק את זה – תורם לבניית אמון וליצירת שינוי במציאות. נעסוק באתגר משולחן העבודה, נברר מהו הסיפור שלו ונלמד כלים מקצועיים ליצירת סיפור אפקטיבי והופך אנשים לשותפים. בחלקו השני של היום, נתרגל את יכולת עיצוב הסיפור והסטוריטלינג, נקבל פידבקים ונדייק את הסיפור.

ניהול מבוסס נתונים

את יום הלמידה נתחיל בלהבין את הקשר שבין אמון וניהול מבוסס נתונים. באמצעות חקרי מקרה נלמד לשאול שאלות עסקיות שמקדמות תוצאות וגם איך להשתמש בנתונים, שלפעמים כבר יושבים לנו על השולחן בארגון, כדי לקחת את עצמנו ואת העשייה שלנו קדימה.

בחלק השני של היום נחזור לשולחנות העבודה שלכם. מה הדרך הנכונה בשבילך לעבוד עם נתונים? איזה סוגי נתונים כבר קיימים? מה צריך לאסוף ומאיפה בכלל מתחילים? וגם איזה צעדים כדאי לוודא שאנחנו לא מפספסים