תוכנית מקום – עתודות ניהול לדרג הבכיר במרחב המקומי הינה מיזם משותף של משרד הפנים ומעוז. המיזם הוקם במסגרת יישום החלטת ממשלה ‘עתודות לישראל’ – תוכנית אסטרטגית לבניין עתודות כח האדם למגזר הציבורי בישראל. התוכנית מאתרת, מכשירה ומרשתת מנהיגים בעלי פוטנציאל לאייש את התפקידים הבכירים במערכת השלטון המקומי, החברה האזרחית, המרחב העסקי והשלטון המרכזי במטרה לטפח דור עתידי של מנהיגים ומנהיגות ממלכתיים ומובילי שינוי במרחב המקומי.

לצערנו, ההרשמה לתוכנית מקום של מעוז ועתודות לישראל סגורה

רוצים לקבל תזכורת לפני שמתחילה ההרשמה למחזור הבא?

לחצו לתזכורת

חזון המיזם

חיזוק המרחב המקומי, בדגש על הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית לצורך שיפור השירותים לאזרח, צמצום פערים, עליית איכות החיים, יצירת מוביליות חברתית וטיפוח הקהילות המקומיות.

מטרות התוכנית

מנהיגות ממלכתית

יצירת רשת מגוונת של מנהיגים שמקדמים תפיסה ממלכתית במרחב המקומי

פיתוח וחיזוק יכולות מנהיגות

פיתוח וחיזוק יכולות מנהיגות והובלת תהליכי שינוי משמעותיים במרחב המקומי

פיתוח אישי-מקצועי

פיתוח אישי-מקצועי של עמיתי התוכנית תוך טיוב יכולות הניהול שלהם

פיתוח תפיסת משרת ציבור

פיתוח תפיסה של משרת ציבור מקומי שמציב את התושבים במרכז

מסגרת התוכנית

כשבעה שבועות של למידה אינטנסיבית (כ- 45 יום) הפרוסים לאורך השנה מתוכם שבועיים למידה בארה”ב, שבוע מתוכן בבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת הרווארד (או מוסד אקדמי יוקרתי אחר)

פורמט של Training Job The On המאפשר להמשיך בעבודה בד בבד עם ההשתתפות בתוכנית, תוך חיכוך מתמיד עם אתגרי המציאות

נושאי הלמידה – הכרת המרחב הציבורי ברמה הקהילתית, המוניציפלית, הלאומית והבינלאומית תוך דגש על פיתוח כלכלי ותפיסת תושבים במרכז

היכרות עם גורמים בעלי השפעה במערכת השלטון המקומי, האזרחי והעסקי, הכרת מוסדות השלטון המרכזי ברמה המקומית והלאומית, הרצאות של אנשי ממשל בכירים, מנהיגים עסקיים ומומחים שונים

תוכנית מאיצים ייעודית הכוללת הקניית כלים מקצועיים, משאבים, רתימת מומחים לטובת האצת פרויקטים משולחן העבודה

למידת עמיתים והתייעצות משותפת אודות האתגרים שנמצאים על שולחן העבודה של עמיתי התוכנית

תהליך המיון

תהליך המיון כולל ארבעה שלבים: שאלון הרשמה ראשוני, יום הערכה, ראיונות ממליצים וועדת קבלה מול נציגי הועד המנהל ונציגי צוות מעוז

  • נוכחות פיזית ביום הערכה ובוועדת הקבלה הינה תנאי הכרחי להמשך התהליך!
  • בשלבים המתקדמים של המיון יתבקשו המועמדים להציג אישור ממונה.
  • תאריכי תהליך המיון (ימי הערכה וועדות הקבלה) אינם סופיים וייתכנו שינויים.

שלב א

שאלון הרשמה אחיד לכלל התוכניות.

שלב ב

יום הערכה הכולל חלק קבוצתי וחלק אישי.

שלב ג

ראיונות ממליצים.

שלב ד

ועדת קבלה – ראיון עם השותפים מארגון מעוז, עתודות לישראל והמשרד הממשלתי, צוות התוכנית ונציגים של חברי רשת מעוז.

מידע נוסף

לשאלות ניתן ליצור קשר ב – maozadmission@maoz-il.org

עמיתי מחזור ג'

מבורך יתברך אברהם

סגן מפקד משטרת נתניה

רקע מקצועי

משנת 2016 מבורך מכהן כסגן מפקד משטרת נתניה. במסגרת תפקידו הוא ממונה על היבטי בניין הכוח, התחום הלוגיסטי והתקציבים, וממלא את מקומו של מפקד התחנה בהיעדרו. לצד תפקידו, בשנה האחרונה נבחר מבורך להוביל במחוז מרכז את תוכנית "מפקד כחונך", שמטרתה לתת כלים לקצינים בתפקידם הראשון בשטח בהיבטי מנהיגות, פיקוד, ניהול, מקצועיות ופיתוח אישי. בתפקידיו הקודמים היה סגן מפקד משטרת שדות בקדימה צורן, ראש לשכת שיטור וקהילה של מרחב שרון בכפר סבא, ומפקד מרכז שליטה של מחוז מרכז ברמלה, שאליו מתנקזות כל שיחות 1-0-0 מכשני מיליון תושבי המחוז. תפקידים נוספים שמילא בעבר היו קצין אג"מ של משטרת ראשון לציון, וכן ראש משרד קהילה ומשמר אזרחי בראשון לציון. בתחילת דרכו כקצין במשטרה ביצע תפקידי שטח רבים, ובהם קצין סיור במשטרת לוד, קצין מבצעים, קצין הדרכה ומפקד מחלקה במג"ב. את שירותו הביטחוני החל בשנת 1991 עת התגייס למג"ב, והוא בוגר בה"ד 1.

קצת עלי

מבורך מתגורר בגן יבנה. הוא נשוי להדס, אב ליהונתן (11.5) ולדניאלה (7.5). בזמנו הפנוי הוא אוהב לטייל עם משפחתו, לעסוק בספורט ולהאזין למוזיקה.

השכלה

מבורך הוא בעל תואר שני במדיניות ציבורית מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ותואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

ג’ומעה אגבאריה

גזבר עיריית אום אל פחם

רקע מקצועי

ג’ומעה מכהן בתפקיד גזבר עיריית אום אל פחם מאז שנת 2013. קודם לכן ניהל משרד ראיית חשבון שעסק בביקורת רשויות מקומיות ובהכנת דוחות כספיים של רשויות מקומיות, חברות, עמותות ועצמאיים. עוד עסק בביקורת פנים של תאגיד מים ושל ועדת תכנון ובנייה.

קצת עלי

ג’ומעה גר באום אל פחם. הוא נשוי לסבאח ואב לארבעה בנים ולשתי בנות. הבכור רואה חשבון, השני לומד הנדסת חשמל והשלישי לומד רפואה. הצעירה התקבלה ללימודי פסיכולוגיה השנה. הוא מתמיד בפעילות ספורט, ובמיוחד בהליכה ובשחייה.

השכלה

ג’ומעה הוא בעל תואר ראשון בחשבונאות ובכלכלה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. נוסף לכך הוא בוגר השתלמויות מקצועיות רבות, במיוחד בנושא השלטון המקומי

עיינה אדלר

מנהלת אגף הכשרות וידע ברשויות המקומיות במשרד הפנים

רקע מקצועי

עיינה מנהלת את אגף הכשרות וידע במשרד הפנים משנת 2018. במסגרת תפקידה היא ממונה על פיתוח תורה מקצועית בנושאי ההון האנושי ברשויות המקומיות, ניהול מערך יחידות השטח של המשרד והקמת בית הספר החדש למצוינות בשלטון המקומי. לפני כן ניהלה את פיתוח המדיניות, המחקר וקשרי החוץ בנציבות שירות המדינה. עיינה הצטרפה לשירות המדינה כחלק מתוכנית המצוינות "צוערים לשירות המדינה". לפני כן הייתה מנהלת הדרכה במגזר העסקי ומנהלת פרויקטים במגזר השלישי.

קצת עלי

עיינה היא חברת קיבוץ הראל שבשפלת יהודה. היא נשואה לאמיר ואם לרימון, אלון ועמית. היא פעילה בוועדת התרבות ואחראית לשנת בר המצווה.

השכלה

עיינה היא בעלת תואר שני במדיניות ציבורית מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, תואר שני נוסף במדע המדינה מטעם אותה אוניברסיטה, ותואר ראשון במדע המדינה וגיאוגרפיה מטעם אוניברסיטת בר-אילן. נוסף על כך היא השלימה לימודי תעודה בניהול משאבי אנוש, ורואה אנשים ככוח המניע וכחוזקה של כל ארגון.

פיליפ אזרד

מנכ"ל עיריית אילת

רקע מקצועי

מאז שנת 2010 פיליפ הוא מנכ"ל עיריית אילת. במסגרת התפקיד הוא אמון על ניהול כולל של יחידות העירייה השונות, תוך פיתוח, הובלה והטמעה של תהליכי פנים וחוץ בכלל תחומי הפעילות של רשות מקומית, בניית תוכניות אב ופיתוח אסטרטגיות עירוניות במגוון תחומי פעילותה של העירייה. בשנים 2004–2010 היה מנכ"ל החברה הכלכלית לאילת.

קצת עלי

פיליפ מתגורר בעיר המקסימה אילת. הוא אב לדניאל ועידן. בשעות הפנאי הוא אוהב להיות עם בני המשפחה. הוא מאמין ביכולת של קבוצה להגשים חלומות.

השכלה

פיליפ הוא בעל תואר שני במנהל עסקים התמחות במימון (בהצטיינות) מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ותואר ראשון במדעי ההתנהגות בחטיבות למנהל עסקים וכלכלה (בהצטיינות יתרה) מטעם אותה אוניברסיטה.

עופר אזרד

מנכ"ל עיריית טבריה

רקע מקצועי

משנת 2017 משמש עופר כמנכ"ל עיריית טבריה. במסגרת תפקידו מוביל את תחום משאבי האנוש, השירות לתושב וההערכות לחירום ברשות. כמו כן, מתכלל את עבודת המטה והאינטגרציה ברשות ומוביל תהליך של פיתוח ארגוני לטובת מצוינות ארגונית. קודם לכן שירת עופר בתפקידי פיקוד ומטה במערך הטכנולוגי של צה"ל והשתחרר בדרגת אל"מ לאחר 30 שנות שרות, כמפקד בסיס ההדרכה של חיל הטכנולוגיה והאחזקה (בה"ד 20). בשירותו הצבאי מילא עופר מגוון תפקידי שדה ומטה במערך הנפרש מרמת הגדוד ועד לרמת הפיקוד והחיל.

קצת עלי

עופר מתגורר בכפר תבור. הוא נשוי לאפרת ואב לאייר, אורן ואיתי. הוא חובב ספורט, ובשעות הפנאי מבלה ברכיבת שטח ובריצה. התחביב שלו לנפש – נגרות.

השכלה

עופר הוא בוגר המכללה לביטחון לאומי. הוא בעל תואר שני במדעי החברה באסטרטגיה לאומית מטעם אוניברסיטת חיפה, תואר שני בניהול לוגיסטיקה מטעם אוניברסיטת בר-אילן, ותואר ראשון בסטטיסטיקה מטעם אוניברסיטת חיפה. נוסף לכך הוא השלים קורס דירקטורים למנהלים וקורס מנכ"לים מטעם משרד הפנים.

מרדכי אייכלר

מייסד ויו"ר, אחים גלובל

רקע מקצועי

בשנת 2005 יזם מרדכי פעילויות לסיוע ולגישור בין צעירים חרדים המעוניינים בכך לבין עולם התעסוקה. לפני כשלוש שנים הרחיב את הפעילות לנושא היזמות והחיבורים הגלובליים העסקיים של הקהילה.

קצת עלי

מרדכי מתגורר באשדוד. הוא נשוי למירי, מורה למדעים, ואב לחמישה. בכל רגע פנוי הוא אוהב ללמוד גמרא.

השכלה

למרדכי השכלה ישיבתית תורנית.

אברהם (אבי) אלבאז

משנה למנכ"ל עיריית עפולה

רקע מקצועי

החל מדצמבר 2020 מכהן אבי כמנכ"ל הפורום הציבורי לכפרי הנוער והפנימיות בישראל. קודם לכן, כיהן כמשנה למנכ"ל בעיריית עפולה, בה היה אמון על פיתוח וקידום תחומי העשייה העוסקים בילדים, נוער וצעירים, קליטה וקהילה, רווחה ושירותים חברתיים בעיר. לפני כן, ייסד וניהל חל"צ במשך 5 שנים הפועלת בזירת המסגרות החוץ ביתיות בישראל, תוך פיתוח והטמעת מיזמים לאומיים. עוד קודם, כיהן אבי במגוון תפקידי ניהול וארגון במשך כעשור בקרן רש"י (כמתכנן ראשי) ובעמותת הבת יעדים לצפון (כסמנכ"ל). את דרכו החל במגזר העסקי, עת שכיהן כיועץ ומפתח ארגוני.

קצת עלי

אבי מתגורר בעפולה. הוא נשוי לאופירה, רואת חשבון, ואב לשיאל שאול. בזמנו הפנוי הוא עוסק בפעילות ספורטיבית כשגרת חיים, לצד קריאה והעשרת עולם הידע והתוכן.

השכלה

אבי הוא בעל תואר שני (M.A.) בסוציולוגיה ארגונית-יישומית מטעם אוניברסיטת חיפה (בהצטיינות), ותואר ראשון (B.A.) בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, חטיבה מורחבת להתנהגות ארגונית ומשאבי אנוש, מטעם המכללה האקדמית עמק יזרעאל (בהצטיינות יתרה, וזכה במלגת הצטיינות נשיא). נוסף על כך הוא בעל תעודה להנחיית קבוצות מטעם אוניברסיטת חיפה.

שני אלדן

מהנדס העיר ומהנדס הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית קריית שמונה

רקע מקצועי

בשנת 2006, בהיותו סטודנט לאדריכלות, יזם שני והוביל פרויקט התנדבותי לשיקום המרחב הציבורי בדימונה ובירוחם. בשנת 2008, עם סיום לימודיו, עבד במשרדו של אדריכל וחתן פרס ישראל פרופ' רם כרמי בהרצליה, והמשיך את התמחותו כאדריכל במשרד גיורא שפיר אדריכלים שבאשקלון. בשנת 2011 היה אדריכל בעיריית אשקלון, ובד בבד היה מרצה ורכז מגמת הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במכללה למנהל. בשנת 2014 התמנה שני למהנדס הוועדה המרחבית לתכנון ובנייה נגב מערבי, ומתחילת שנת 2018 הוא מהנדס העיר קריית שמונה. במסגרת תפקידו שני מוביל צוות נרחב של עובדים ובעלי מקצוע בתחומי התכנון, ההנדסה והתשתיות, המחויבים לפיתוחה ולצמיחתה של העיר קריית שמונה ולמיצובה כעיר ראשה בצפון הארץ.

קצת עלי

שני נולד בתל אביב, גדל ברמת גן ומתגורר בשבי ציון. הוא נשוי ואב לשלושה. בזמנו הפנוי הוא עוסק בכתיבה, בציור ובגלישת סאפ. הוא בעל תעודת מדריך צלילה ורישיון משיט.

השכלה

שני הוא אדריכל. הוא בעל תואר שני בתכנון ערים ואזורים (M.Urban) מטעם הטכניון, ותואר ראשון באדריכלות (B.Arch.) מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון. הוא בוגר התוכנית להכשרת מהנדסי העיר של משרד הפנים.

ורד אמר

יזמית ומנטורית עצמאית

רקע מקצועי

לאחרונה התמנתה ורד לתפקיד מ"מ ראש בית הספר למצוינות בשלטון המקומי, ולראש מגמת מנכ"לים. בית הספר מוקם בימים אלו, והוא תוצר של שיתוף פעולה פורץ דרך בין משרד הפנים למרכז השלטון המקומי, שיתוף פעולה שנועד לקדם מקצועיות ומצוינות מוניציפלית. בית הספר יהווה מרכז ארצי להכשרה וללמידה עבוד נבחרים ומנהלים בכירים בשלטון המקומי, יוביל חדשנות פדגוגית וינוהל באמצעות שותפות בין-מגזרית. בתפקידה הקודם נשאה ורד במשך כשבע שנים בתפקידים בכירים במועצה המקומית כפר ורדים, תחילה כמנהלת מחלקת החינוך ובהמשך כמנכ"לית הרשות. בד בבד הייתה חברת דירקטוריון ומורשית חתימה בשני תאגידים עירוניים, וחברת דירקטוריון באשכול גליל מערבי. קודם לכן עמדה בראש המִנהלת להקמת קמפוס חינוכי קהילתי במועצה אזורית מרום הגליל – יוזמה משותפת של המועצה, קרן רש"י, מגבית בריטניה ומשרד החינוך. בצד התכנון וההקמה של תשתיות פיזיות חינוכיות וקהילתיות פיתחה המִנהלת והפעילה תוכנית התערבות לצמצום פערים בשפות יסוד בכל בתי הספר ברשות. את דרכה המקצועית החלה ורד כאדריכלית במשרדי תכנון מובילים, ובהמשך אף הקימה עם שותפה משרד אדריכלים עצמאי ולימדה בתוכניות להכשרת הנדסאים.        

קצת עלי

ורד היא בת לחקלאים ממקימי מושב חזון, ומתגוררת ביישוב קורנית. היא נשואה ואם לשלושה. היא מחפשת ומוצאת השראה במקומות בלתי צפויים, ואוהבת לתרגם חלומות לתכניות פעולה אופרטיביות

השכלה

ורד היא אדריכלית, בוגרת האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל ובעלת תואר שני (M.A.) מטעם אוניברסיטת תל אביב (בהצטיינות). נוסף על כך היא בוגרת בית הספר מנדל למנהיגות חינוכית, בוגרת התוכנית להכשרת מנהלים של אבני ראשה, ובעלת תעודת הוראה בחינוך העל-יסודי.

נתנאל בן-שושן

אחראי תוכן, מעוז

רקע מקצועי

נתנאל עורך תוכניות אקטואליה כבר יותר משש שנים. מתחילת שנת 2019 הוא העורך הראשי של התוכנית "קלמן וסג"ל" בתאגיד השידור הציבורי כאן 11. במסגרת תפקידו הוא אחראי לבחירת הנושאים העולים מדי ערב לדיון בתוכנית, לבניית מערך התוכנית ולניהול צוות התוכנית. בעבר היה עורך ברדיו "גלי ישראל", ולאחר מכן נמנה עם מקימי תוכנית האקטואליה "הפטריוטים" בערוץ 20 ואף היה מנהל התוכניות של הערוץ.

קצת עלי

נתנאל גדל בשדרות, וכיום הוא מתגורר ביישוב נופים שבשומרון. הוא נשוי לחדוה ואב לאריאל, תאיר, מטר ודרור.

השכלה

נתנאל הוא בעל תואר ראשון מטעם בית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל.

כרמל טל ברמן

מנכ"לית המועצה האזורית גזר

רקע מקצועי

מאז שנת 2018 כרמל היא מנכ"לית המועצה האזורית גזר. במסגרת תפקידה היא מתכללת את עבודת המחלקות והאגפים השונים במועצה, וכן את הקשר והעבודה מול ועדי היישובים במועצה. קודם לכן הייתה סמנכ"לית ברשת "מוצצים", תפקיד שבמסגרתו הייתה שותפה לפריצת הדרך של החברה ולביסוסה כרשת קמעונאית מובילה. את דרכה התחילה כרמל כיזמית שהקימה חנות ומרכז להיריון ולידה, ומשם פיתחה את הקריירה שלה בענף.

קצת עלי

כרמל נולדה ועודה מתגוררת בכפר ביל"ו. היא נשואה לעמרי ואם לאלה וירדן. בזמנה הפנוי היא נהנית מהשקט בגינה שבביתה, המספקת רגעים חטופים של שלווה. לעיתים (מעטות מדי...) היא לוקחת את הכלבים ויוצאת להליכה בשדות הכפר.

השכלה

כרמל היא בעלת תואר ראשון במדעי הרוח ובתלמוד מטעם אוניברסיטת תל אביב, וכן בעלת תעודת הוראה.

קרן ברק

גזברית וראשת מנהל הכספים, עיריית ראשון לציון

רקע מקצועי

קרן היא גזברית וראשת מנהל כספים בראשון לציון. במסגרת תפקידה היא אחראית לניהול הכספי והכלכלי של העיר, כולל גבייה ואכיפת ארנונה והיטלים, תקציב, דוחות כספיים, תזרים מזומנים, השקעות, נכסים, תשלומים, בקרת שכר וניהול של כמאתיים עובדים. קרן היא גם דירקטורית בחברות הבת. קודם לכן הייתה סגנית וממלאת מקום גזבר ומנהלת אגף תקציבים בעיריית ירושלים, והייתה ממונה על בניית התקציב, בדיקת כדאיות כלכלית, ייזום תוכניות התייעלות וייעוץ כלכלי להנהלת העירייה. היא הייתה שותפה בבניית התוכנית האסטרטגית של העיר, בהתאם למודל של פרופ' פורטר ופרופ' פלורידה, המשלב בין יתרון תחרותי וכלכלה יצירתית.  

קצת עלי

קרן מתגוררת בעיר מודיעין. היא נשואה לאמיר ואם לשקד, אסף ורותם. בשעות הפנאי היא עוסקת בספורט.

השכלה

קרן היא בעלת תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב במסגרת תוכני תריץ, ותואר ראשון בכלכלה וניהול מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

חני גולדשטיין

גזברית עיריית פתח תקוה

רקע מקצועי

מאז שנת 1998 חני היא גזברית עיריית פתח תקוה. מתוקף תפקידה היא יועצת לראש העירייה ולהנהלת העירייה בגיבוש המדיניות הכספית של הרשות, כולל מדיניות מיסים וגיוס כספים ממקורות שונים: ממשלה, בנקים וגורמים מוסדיים שהרשות קשורה עימם. חני ממונה על גיבוש הצעת תקציב רגיל ופיתוח, ניהול משאבים ואיזון תקציבי. היא אחראית לתשלום שכר העובדים, חוזי הרשות, תקציבי הפיתוח, קידום הסכמי הגג, התחדשות עירונית ופיתוח חשיבה יזמית כלכלית. לפני שמונתה לגזברית שימשה כעשר שנים כמנהלת אגף החשבות והתקציבים ברשות. עד שהחלה לעבוד בעירייה הייתה רואת חשבון במשרדים הגדולים בארץ. במהלך השנים שבהן היא גזברית העירייה זכה המִנהל הכספי שבראשותה בתעודות הצטיינות שונות, ובהן על תהליך אישור בטאבו, חיתום דיגיטלי, בקרת שכר, פרויקט crm ועוד.

קצת עלי

חני מתגוררת בפתח תקוה. היא נשואה לעו”ד שלמה גולדשטיין ואם לארבעה ילדים, שניים מהם נשואים עם ילדים, וגם הם בעלי תואר רואי חשבון. היא אוהבת לקרוא ולטייל בחו"ל.

השכלה

חני היא בעלת תואר שני במִנהל עסקים מטעם Heriot Watt University, ותואר ראשון במשפטים (בהצטיינות יתרה). נוסף לכך היא רואת חשבון.

עולא אבו גזאלה

גזברית המועצה המקומית ג'ת

רקע מקצועי

מאז שנת 2012 עולא היא הגזברית של המועצה המקומית ג'ת. במסגרת תפקידה זה היא ממונה על הניהול הכספי של הרשות – ניהול ההכנסות וההוצאות, הכנת התקציב הרגיל והבלתי רגיל, וכן על מחלקת הגבייה. קודם לכן עבדה כעשר שנים במשרד רואה החשבון אעלימי לואי בתחום הכספי של רשויות מקומיות, הכנת תקציבים, תוכניות הבראה ודוחות כספיים לרשויות

קצת עלי

עולא גרה באום אל פחם. היא נשואה ואם לשתי בנות ובן. בזמנה הפנוי היא אוהבת לבלות עם המשפחה, ומדי פעם לשחות בבריכה.

השכלה

עולא היא בעלת תואר שני בכלכלה מטעם אוניברסיטת חיפה (2017) ותואר ראשון בכלכלה מטעם אוניברסיטת תל אביב (2002).

אופיר דובובי

מקים ובעלים של OpenValley

רקע מקצועי

בתחילת 2016 הקים אופיר עם שותפו יוסי אקרמן את רשת מרכזי היזמות והחדשנות OpenValley. זוהי רשת פורצת דרך ליזמים ולסטארט-אפים בצפון מדינת ישראל, וכיום היא כוללת יותר מ-130 חברות הזנק בארבעה מרכזים שונים. במתחמי היזמות של הרשת בונים דיאלוג בין הסטארט-אפים לתעשייה, לשווקים הרלוונטיים ולאקדמיה. שיח זה מייצר קהילה חזקה החולקת משאבים וחשיפה למקורות ידע, מימון והשקעה. החיבור לגורמים הללו והליווי המקצועי מבטיחים מיצוי מרבי של הפוטנציאל הטמון בכל רעיון עסקי וטכנולוגי. נוסף על כך הקים אופיר תחת OpenValley אקדמיית יזמות שהיא מרכז ידע לעולמות היזמות והחדשנות, ומעניקה פלטפורמה לפיתוח תהליכים פדגוגיים, בהתאמה ספציפית לארגונים שונים ובהם חברות מסחריות, תאגידים, מוסדות ממשלתיים וציבוריים, עמותות, אוניברסיטאות, בתי ספר וגופים נוספים רבים. קודם לכן מילא אופיר תפקידים בכירים בתאגידים בין-לאומיים גדולים דוגמת אמדוקס ונייס מערכות, וכן היה שותף להקמת סטארט-אפ מוביל בתחום אחסון המידע.

קצת עלי

אופיר מתגורר ביישוב אלוני אבא שבעמק יזרעאל. הוא נשוי ואב לארבעה. מזה שנים רבות הוא עוסק בספורט, בעיקר בריצה וברכיבה באופניים, וחובב טיולי שטח וספורט אתגרי.

השכלה

אופיר הוא בעל תואר שני (M.B.A.) מטעם האוניברסיטאות NYU Stern; London School of Economy; HEC Paris, ובעל תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מטעם הטכניון.

מרי דניאלי

מפקדת משטרת נהריה

רקע מקצועי

מזה כשנתיים מרי היא מפקדת משטרת נהריה. במסגרת תפקידה היא ממונה על מתן שירותי משטרה לתושבי הגזרה (ועובדת מול חמש רשויות מקומיות) ועל השמירה על ביטחונם. בתפקידה הקודם הייתה מרי סגנית מפקד משטרת חדרה, והתמקדה בפיתוח הכשרות השוטרים בנושאים שונים, ובהם השירות לאזרח. נוסף לכך פעלה מול גופים שונים ברשויות המקומיות לקידום נושאים הקשורים בנוער בסיכון ובאוכלוסיות מוחלשות. את דרכה המקצועית התחילה כשוטרת לפני 25 שנים, ושירתה במשטרת ישראל במגוון תפקידי פיקוד, הדרכה וחקירות.

קצת עלי

מרי מתגוררת ביקנעם. היא נשואה לשמוליק ואם לארבעה: רוני, אופיר, נועה ועמית. היא ילידת ישראל, והתגוררה במהלך חייה באזור הקריות. בזמנה הפנוי מרי אוהבת לטייל עם חברות ועם בני משפחה במקומות שונים בארץ ובחו"ל.

השכלה

מרי היא בעלת תואר שני בלימודי ארץ ישראל מטעם אוניברסיטת חיפה, ותואר ראשון בקרימינולוגיה מטעם אוניברסיטת בר-אילן.

נעם דרייפוס

מנכ"ל "אליעד" / המרכז לחינוך וחברה בלוד

רקע מקצועי

מאז שנת 2014 נעם הוא מנכ"ל עמותת "המרכז לחינוך וחברה בלוד". העמותה ייסדה את המכינה הקדם-צבאית "מעוז" ואת בית הספר "מעוז חיים", הנמצאים בשכונת "רמת אשכול" בלוד. נוסף על כך נועם הוא מנכ"ל עמותת "אליעד", המפעילה עשרה מעונות יום בלוד ובסביבותיה ובירושלים. במסגרת הפעילות בעמותות אלה נועם מוביל מגוון פרויקטים בתחום הקהילתי-חברתי-ציוני בלוד. עוד הוא משמש כיו"ר (בהתנדבות) של "איגוד מעונות היום", המאגד תחתיו יותר מ-150 מעונות יום ברחבי הארץ. בשנים 2013–2014 התמחה נעם בפירמת רואי החשבון Ernst & Young.

קצת עלי

נעם מתגורר בלוד. הוא נשוי באושר לצופיה ואב לשישה ילדים מקסימים. בשעות הפנאי (בעיקר בשבתות...) הוא אוהב להיות בבית עם המשפחה. הוא אוהב ליצור ולהיות חלק מהובלת שינויים במרחב.

השכלה

נעם הוא בעל תואר ראשון בכלכלה – חשבונאות מטעם אוניברסיטת בר-אילן. הוא סיים שנת השלמה ועבר את מבחני המועצה – לשכת רואי החשבון.

נעמה הולצמן

יועצת מנכ"ל משרד ראש הממשלה

רקע מקצועי

נעמה היא יועצת מנכ"ל משרד ראש הממשלה. במסגרת תפקידה היא מסייעת בניהול עבודת המטה של המשרד אל מול משרדי הממשלה, ובגיבוש מדיניות בתחומי חברה וכלכלה, בין היתר בתחום פיתוח הרובד המוניציפלי ובקידום תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית בתוך הממשלה. קודם לכן הייתה נעמה יועצת למנכ"ל משרד הבינוי והשיכון ורפרנטית במחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים. את ההתמחות שלה בלימודי משפטים עשתה בבית המשפט העליון, אצל השופט יצחק עמית.  

קצת עלי

נעמה היא תל-אביבית שהיגרה לירושלים. בזמנה החופשי היא מכיירת כלים באובניים או גולשת גלים

השכלה

נעמה לומדת לתואר שני ביישוב סכסוכים ומשא ומתן, והיא בעלת תואר ראשון (בהצטיינות) בפסיכולוגיה ובמשפטים.

רעות וקסלר

מנהלת תוכניות הצוערים לשלטון המקומי ולחינוך הבלתי פורמלי

רקע מקצועי

רעות מנהלת את תוכניות הצוערים לשלטון המקומי ולחינוך הבלתי פורמלי בארגון שותפויות רוטשילד. התוכניות הן מיזם משותף של משרד הפנים, משרד האוצר, משרד החינוך, קרן רוטשילד ומפעל הפיס, ומטרתן – שיפור השלטון המקומי בישראל וצמצום פערים באמצעות הכשרת צעירים מצטיינים, בעלי כישורי מנהיגות ויכולת לחולל שינוי, המיועדים לתפקידים מאתגרים ברשויות המקומיות בפריפריה הגיאו-חברתית. בתפקידה הקודם הייתה רעות מנכ"לית עמותת "יסודות לצמיחה דרור", העוסקת בהקמת קיבוצי מחנכים עירוניים בפריפריה. בעברה הייתה רכזת מחוז בתנועת "הנוער העובד והלומד" וממייסדי "מועצת הקבוצות והקהילות המשימתיות בישראל" – ארגון גג המאגד תנועות ורשתות המפעילות קבוצות וקהילות משימתיות מכלל המגזרים בחברה הישראלית.  

קצת עלי

רעות מתגוררת בתל אביב, אבל בליבה שומרת אמונים לצפון. היא בת זוג של חי ואם לניב.

השכלה

רעות היא בעלת תואר ראשון ותעודת הוראה מטעם "בית המדרש למורי עם" בבית ברל. היא בוגרת תוכנית Social Justice מטעם Faculty of Arts and Sciences, Harvard University

עמליה זרקא

מנהלת קרן פטריק ולינה דרהי

רקע מקצועי

מתחילת שנת 2018 עמליה היא מנהלת קרן הפילנתרופיה על שם פטריק ולינה דרהי. במסגרת תפקידה היא ממונה על יישום מדיניותה של הקרן. התהליך כולל את ייזום הפרויקטים ופיתוחם, איסוף חומרים, ניתוחם ועריכתם, כתיבת המלצות לוועד המנהל של הקרן וכן מעקב אחר התקדמות הפרויקטים. קודם לכן הייתה עמליה סמנכ"לית משאבי אנוש בחברת הוט, ומנהלת מש"א והדרכה בבנק אגוד ובתנובה. בשנות הקריירה המוקדמות עסקה עמליה בעבודה סוציאלית בטיפול בנוער בסיכון בפנימייה, ובמסגרת עבודתה במחוז תל אביב אף עסקה בפיתוח שירותים חוץ-ביתיים לילדים ולנוער.

קצת עלי

עמליה גרה בשוהם. היא אם לשלושה: נעה – סטודנטית לתואר שלישי באוניברסיטת בן גוריון, רני – מהנדס אזרחי, ועומר – סטודנט למשפטים וממשל. בזמנה הפנוי היא אוהבת לבלות עם המשפחה, קוראת, עובדת בגינה ועוסקת בספורט. כמו כן היא מתנדבת בליווי חייל בודד משוחרר.

השכלה

עמליה היא בעלת תואר שני (M.Sc.) בניהול והתנהגות ארגונית, הפקולטה לניהול, מטעם אוניברסיטת תל אביב, ותואר ראשון (B.A.) בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת בר-אילן. נוסף על כך היא בוגרת קורס גישור ופרקטיקום במכון "גבים".

מנאל חדאד

מנהלת תוכניות ומענקים בשגרירות ארצות הברית

רקע מקצועי

מנאל היא בעלת 13 שנות ניסיון בפיתוח ובניהול תוכניות ופרויקטים בתחומי הכלכלה, החברה, המשפט והממשל. במסגרת תפקידה כמנהלת תוכנית מענקים במחלקת הדיפלומטיה הציבורית בשגרירות ארצות הברית היא מקדמת יוזמות מגוונות ושותפויות ציבוריות-פרטיות לקידום התעסוקה, לחיזוק ולפיתוח שלטון מקומי, למיגור האלימות, לבניית מנהיגות צעירה, להעצמת נשים ולשוויון מגדרי, במיוחד בחברה הערבית אך גם בחברה החרדית והאתיופית ובפריפריה. התוכניות מתקיימות באמצעות שיתופי פעולה עם ארגוני חברה אזרחית בישראל, ותוך כדי יצירת חיבור בין גופים חברתיים, אקדמיים, עסקיים ותרבותיים בישראל לבין מקביליהם בארצות הברית. מתוקף תפקידה מנאל היא גם יועצת לענייני החברה הערבית, יחסי ערבים ויהודים והיחסים בין ישראלים לפלסטינים, ועובדת על מיזמים לחיזוק חברה משותפת ושוויונית בישראל ולקידום הדיאלוג והפיוס בין עמים. עוד היא אחראית לתוכניות חילופין עם ארצות הברית – תוכניות לפיתוח מנהיגות לתלמידי תיכון, לסטודנטים באוניברסיטאות ובמכללות בארץ, ולאנשי מקצוע בנושאי חינוך, חברה, כלכלה, ופוליטיקה.  

קצת עלי

מנאל גדלה בנצרת, גרה בחיפה ועובדת בתל אביב. היא אוהבת גינון, טיולי טבע וחופים ומשחק טניס.

השכלה

מנאל היא בעלת תואר ראשון במשפטים ובלימודי משפט בין-לאומי, וחברה בלשכת עורכי הדין בישראל. בשנת 2018 מנאל הייתה אחת המועמדות לקבלת פרס "סוואני האנט" (Swanee Hunt) של ממשלת ארצות הברית על קידום תפקידן של נשים בגיבוש מדיניות.

חאתם יאסין

מנכ"ל עיריית עראבה

רקע מקצועי

מאז שנת 2012 חאתם הוא מנכ"ל עיריית עראבה. במסגרת תפקידו הוא ממונה על הניהול השוטף של המנגנון העירוני, על גיבוש מדיניות העירייה לבניית תוכניות עתידיות לפיתוח העיר ועל ביצוען.

קצת עלי

חאתם מתגורר בעראבה. הוא נשוי ואב לשלושה.

השכלה

חאתם הוא בעל תואר ראשון במשפטים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. כמו כן הוא בוגר קורסים והשתלמויות בתחומי משפט, משאבי אנוש וניהול.

פתחי אבו יונס

מנהל אגף הרווחה בעיריית סחנין / יו"ר ארגון מנהלי מחלקות רווחה ברשויות הערביות

רקע מקצועי

מאז שנת 1997 פתחי הוא מנהל אגף הרווחה בעיריית סחנין. בתפקידו זה הוא גדל וצמח כמנהיג, יזם ומפתח רפורמות ותוכניות פרטניות וקהילתיות בסחנין, ביישובים הסובבים ובחברה הערבית בכלל. בד בבד, מזה כשנה פתחי הוא יו״ר ארגון מנהלי רווחה ברשויות הערביות. בעשור האחרון הוא חבר בוועדת התיאום בין מרכז השלטון המקומי למשרד הרווחה, ושותף לקביעת מדיניות הרווחה במדינת ישראל. פתחי נבחר לציר באיגוד העובדים הסוציאליים בהסתדרות הכללית.

קצת עלי

פתחי הוא בעל תואר שני בעבודה סוציאלית במגמת ניהול מטעם אוניברסיטת חיפה, ותואר ראשון בעבודה סוציאלית מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

השכלה

פתחי נולד בסחנין ומתגורר בה. הוא בן 54, נשוי להאלה ואב לארבעה בנים. הוא אוהב לעבד אדמה ולעבוד בפלחה, ובעיקר בכרמי זיתים. בשעות הפנאי הוא שוקד על פעילות ספורט וצופה בכדורגל עולמי, והחשוב מכולם – מבלה זמן איכות עם המשפחה.

רננה גומא יעקב

מנהלת האגף האסטרטגי, מועצה אזורית אשכול

רקע מקצועי

בארבע השנים האחרונות מכהנת כראש האגף האסטרטגי במועצה האזורית אשכול, הגדולה מבין מועצות עוטף עזה. האגף חולש על תהליכי רוחב אינטגרטיביים ברשות, וכן על תהליכי תכנון ארוכי טווח. בנוסף, עובדות בכפיפות לאגף מחלקות צמיחה דמוגרפית, פיתוח שטחים פתוחים, תכנון אסטרטגי, איגום משאבים, פיתוח עסקים ותיירות. כמנהלת האגף אני מעניקה יעוץ לראש הרשות וכן מרכזת את המעקב המשותף של רשויות העוטף אחר ישום החלטות ממשלה ייעודיות.

קצת עלי

רננה היא חברת קיבוץ ניר עוז אשר בעוטף עזה. היא חיה בזוגיות ואם לשלושה. בזמנה הפנוי היא אוהבת מאוד לרוץ ולקרוא.

השכלה

רננה היא בעלת תואר שני בסוציולוגיה ארגונית מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב (2007), ובעלת תואר ראשון (בהצטיינות) במדעי ההתנהגות, ניהול וכלכלה, גם הוא מאותה אוניברסיטה (1999).

אליעזר יעקב

מנכ"ל אשכול רשויות נגב מזרחי

רקע מקצועי

מאז שנת 2013 אליעזר הוא המנכ"ל הראשון של אשכול רשויות נגב מזרחי. במסגרת תפקידו הוא אחראי ליצירה ולקידום של שיתופי פעולה המטייבים ו/או מחדשים שירותים משמעותיים ברשויות האשכול, וזאת על בסיס ניצול היתרון לגודל והפעלה וניהול של כוח אדם מקצועי ואיכותי. לפני כן מילא מגוון תפקידים בכירים בשלטון המקומי, הן בתחומים הכלכליים-הפיננסיים כגזבר רשות, כמנכ"ל חכ"ל וכחשב מלווה, הן בתחומים החברתיים כיו"ר הנהלת מתנ"ס, כסגן ראש רשות וכחבר ועדה קרואה בעיר לוד. אליעזר היה גם חבר הנהלה ויו"ר דירקטוריון של חברה עסקית בתחום החקלאות.

קצת עלי

אליעזר גר ביישוב באר גנים. לפני כן גר 22 שנים בגוש קטיף, עד ליישום ה"התנתקות". הוא נשוי לענת, אב לשישה וסב לשבעה, ואוהב לשחק איתם כמעט עד בלי די.

השכלה

אליעזר הוא בעל תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מטעם אוניברסיטת בר-אילן, ותואר ראשון בכלכלה ומנהל מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. נוסף על כך יש לו תואר ראשון ושני במשפטים מטעם הקריה האקדמית אונו. אליעזר הוא בוגר קורסי גזברים ומנכ"לים ברשויות מקומיות.

אלי יעקבי

מנהל פרויקטים חינוכיים בעמותת "יד אליעזר"

רקע מקצועי

מאז שנת 2002 אלי מנהל את הפרויקטים החינוכיים בעמותת "יד אליעזר". במסגרת תפקידו הוא ממונה על ניהול מיזמים חינוכיים ברמה ארצית בתחום הפדגוגי, התקציבי והניהולי, מול הרשויות המקומיות ומשרדי הממשלה. קודם לכן ניהל אלי סניפים בעמותה, תפקיד שבמסגרתו הכשיר ופיקח על הפעילות. בשנת 2013 נבחר אלי ליו"ר המִנהל הקהילתי בשכונת נווה יעקב בירושלים. בשנת 2006 נמנה עם מייסדי עמותת "איחוד הצלה" והוא חבר בהנהלה הארצית שלה. בשנת 2017 נמנה עם מייסדי עמותת ענ"ף (פעילים עבור הנוער במגזר החרדי).  

קצת עלי

אלי מתגורר בשכונת נווה יעקב בירושלים. הוא נשוי ואב לשבעה. בשעות הפנאי מתנדב באיחוד הצלה, בזק"א, ובמיזמים קהילתיים רבים.

השכלה

אלי הוא בעל תואר ראשון מטעם מכללת בית וגן. הוא למד לימודים תורניים בישיבת חברון – גאולה.

אוראל יפרח

סמנכ"ל כספים וראש אגף דיור וחדשנות, דירה להשכיר, החברה הממשלתית לדיור והשכרה בע"מ

רקע מקצועי

לאחר שבע שנים במשרד האוצר מונה אוראל לחבר הנהלה ולראש אגף שכירות ארוכת טווח בחברת "דירה להשכיר – החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה", המקדמת את הקמתן של אלפי יחידות דיור בשכירות ארוכת טווח ברחבי המדינה, ומובילה תכנון של עשרות אלפי יחידות דיור במסגרת תוכנית הדיור הלאומית. בתפקידו האחרון כיהן אוראל כמנהל תחום שיכון ומקרקעין באגף החשב הכללי, והיה ממונה על תחום הנדל"ן. במסגרת זאת היה אחראי לניהול תקציבי חטיבת המקרקעין ומערכי הכספים במשרד השיכון, רמ"י, חברות הדיור הציבורי ועוד. נוסף על כך היה אמון על גיבוש ויישום מודלים כלכליים ועל ביצוע המדיניות הממשלתית בתחומי השיכון והמקרקעין. עוד היה אוראל אחראי למערך הלוואות המדינה והסיוע בדיור, כיהן כיו"ר הוועדה המיוחדת מכוח חוק הלוואות לדיור ומנהל קרן המע"מ הממשלתית, ושימש כדירקטור מטעם משרד האוצר בתאגידים בתחום הדיור. את שירותו הצבאי עשה אוראל בנח"ל כלוחם ומפקד, וכיום הוא סמ"פ במילואים בדרגת סגן.

קצת עלי

אוראל מתגורר ביישוב ניצן. הוא נשוי ללורל ואב לרום ולצור. בשעות הפנאי הוא עוסק ברכיבת שטח, מטייל בשבילי הארץ עם ילדיו, ומכור לספרי מתח ובילוש.

השכלה

אוראל הוא בעל תואר שני במנהל עסקים – התמחות בניהול פיננסי מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר ראשון (בהצטיינות) בחשבונאות ומערכות מידע מהמרכז האקדמי לב. נוסף על כך הוא בוגר קורס דירקטורים מטעם אוניברסיטת תל אביב.

חיים יפרח

ממונה על מחוז ירושלים, משרד הפנים

רקע מקצועי

חיים החל את עבודתו בשירות הציבורי בוועדה המחוזית לתכנון ובניה  במחוז ירושלים ומילא בה מגוון תפקידים. עם המעבר של מִנהל התכנון למשרד האוצר, חזר חיים למשרד הפנים לתפקיד מנהל אגף קשרי ממשל כאחראי על הקשר של המשרד עם הממשלה והכנסת. לאחר מכן מונה לסגן הממונה על מחוז ירושלים, והחל משנת 2018 חיים מכהן כממונה על מחוז ירושלים במשרד הפנים. במסגרת התפקיד המהווה "זרוע קדמית וביצועית" של המשרד, חיים עוסק בפיתוח, פיקוח, בקרה והעצמת הרשויות המקומיות שבתחום המחוז  – עשייה רבת אתגרים במרחב המקומי ומספקת מאוד.  בנוסף, החל מאמצע שנת 2020,  חיים מכהן כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה מצפה אפק. כמו"כ, חיים חבר דירקטוריון ברשות הטבע והגנים ובמועצה לגיל הרך וכן חבר בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים.

קצת עלי

חיים גדל ומתגורר בירושלים. נשוי ואב לשלושה. בזמנו הפנוי חיים אוהב ללמוד, לקרוא ולשחק כדורסל.

השכלה

לחיים תואר שני במנהל עסקים (התמחות במימון) ותואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול, שניהם מטעם המרכז האקדמי לב בירושלים.

שמעון לוי

מנכ"ל מסגרת "שמעיה" (ע"ר)

רקע מקצועי

משנת 2009 ועד היום שמעון הוא מנכ"ל עמותת "שמעיה" ומנהלה החינוכי. במסגרת תפקידו הוא עומד בראש מערך המוסדות של שמעיה, הכוללים, בין היתר, גני ילדים ומעונות, מרכז תעסוקה נתמכת, מרכז פעילות לגיל השלישי ועוד. שמעון עומד בראש צוות בן יותר ממאתיים עובדים, ומנהל את הפעילות המקצועית והתקציבית. לפני כן היה חבר ועד בעמותת "מרכז חינוכי בקריית הרי"מ לוין". בשנים 1986–2009 היה שמעון משגיח חינוכי לצעירים בישיבת חידושי הרי"ם בתל אביב. במסגרת תפקידו עבד עם נערים מתמודדים וכן ריכז פעילות חונכים לנערים הללו. כחלק מתפקידי הניהול ב"שמעיה" שמעון מנהל מערך פעילויות לתמיכה במשפחות המתמודדות עם ילד עם מוגבלות, ובהן סיוע לחגים. שמעון הוא מנהל מקצועי בעמותת הבת של שמעיה, "שמעיה גליל עליון". במסגרת תפקידו זה הוא מנהל פעילות בקרב משפחות ממעמד חברתי-כלכלי נמוך בטבריה ובאזור. הפעילות מתמקדת בפיתוח וביזמות תעסוקה, בפעילויות לילדים וכן בספרייה ייחודית המותאמת למגזר החרדי. נוסף על תפקידים אלו שמעון חבר בעמותת "קופת הקהילה" (תל אביב), המסייעת למשפחות נזקקות בקהילה

קצת עלי

שמעון מתגורר בתל אביב. הוא נשוי ואב לחמישה.

השכלה

שמעון הוא בעל תואר ראשון (B.A.) אקוויוולנטי בחינוך מטעם משרד החינוך (2001), וכן בוגר קורס מיומנויות ניהול במכללת שלם. נוסף על כך הוא בוגר קורס הכשרה לחיזוק יסודות הניהול בתוכנית "אשמורת" מבית "מעוז" (2018)

אלישבע ליוש

מהנדסת מועצה מקומית אורנית

רקע מקצועי

אלישבע מכהנת כמהנדסת העיר וכמנהלת אגף הנדסה בעיריית מודיעין עילית, ומשמשת כחברת דירקטוריון בחברה הכלכלית של העיר מודיעין עילית. מתוקף תפקידה, אחראית אלישבע, על כל התחום הפיזי בעיר, ברמת התכנון, הסטטוטוריקה, תחזוקה ופיתוח העיר.

קצת עלי

אלישבע היא ילידת ירושלים. היא נמנית עם מקימי היישוב ברוכין, ומתגוררת בו כיום. היא נשואה ואם לשישה.

השכלה

אלישבע היא בעלת תואר ראשון (B.Arch.) בארכיטקטורה מטעם אוניברסיטת אריאל.

ענת חנה לנקסנר

גזברית העירייה וראש מנהל הכספים בעיריית כרמיאל

רקע מקצועי

מאז שנת 2004 ענת עובדת בעיריית כרמיאל ראשית כחשבת מנהל הכספים, ומשנת 2009 היא גזברית וראש מנהל הכספים. במסגרת התפקיד היא אמונה על מחלקות השכר, הגבייה והאכיפה, על הכנסות העירייה, תקציבי הפיתוח והנהלת החשבונות. במנהל הכספים יש 35 עובדים, ובעירייה כולה 1400 עובדים. ענת אחראית לניהול הכספי התקין של תקציב שוטף שנתי בסך 316 מיליון שקלים – לא כולל רשתות על-יסודי אמי”ת ואורט בסך 56 מיליון שקלים לשנה, ותקציב פיתוח בסך 254 מיליון שקלים (תבר”ים פעילים). היא חברת דירקטוריון ומורשית חתימה בחברה הכלכלית של עיריית כרמיאל ובאיגוד ערים לענייני ביוב. מאז שנוסדה זכתה כרמיאל מדי שנה בפרס ניהול כספי וסיימה באיזון תקציבי.

קצת עלי

ענת גרה בכרמיאל. היא נשואה ואם לחמישה. בשעות הפנאי היא עוסקת בהתנדבות באימון אישי, והיא חלק מצוות ההקמה של בית ספר לאימון בכרמיאל. נוסף לכך היא אוהבת לצייר.

השכלה

ענת היא בעלת תואר שני עם תזה בכלכלה מטעם המסלול המשולב של אוניברסיטת חיפה והטכניון (מלגת הצטיינות), ותואר ראשון בכלכלה ובמנהל עסקים מטעם אוניברסיטת בר-אילן (מצטיין דיקן בשנה ג'). נוסף לכך היא בעלת תעודת מאמנת מוסמכת מטעם לשכת המאמנים.

אליהו מאירי

מנכ"ל אשכול רשויות כנרת עמקים

רקע מקצועי

מתחילת 2019 אליהו הוא מנכ"ל אשכול הרשויות כנרת עמקים, ושוקד על הקמתו. במסגרת תפקידו הוא אחראי ליצירת חיבור בין 15 רשויות האשכול, לפיתוח שירותים אזוריים ומנועי צמיחה כלכלים וחברתיים. קודם לכן היה יועץ אסטרטגי לערים בתחום החינוך. בעבר ניהל בתי ספר תיכוניים, ובהם בית הספר הניסויי אורט "במעלה" בטבריה, שבו פיתח את תפיסת החינוך לקריירה. לפני כן הקים את בית הספר לנוער בסיכון "ברנקו וייס גולן".

קצת עלי

אליהו מתגורר במושב ארבל שבגליל התחתון. הוא נשוי למיכל ואב לשירה, ניצן, רון ויעלה. הוא חובב ספורט (בעיקר ריצה) וטיולי שטח.

השכלה

אליהו הוא בעל תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מטעם אוניברסיטת תל אביב, ותואר ראשון בהיסטוריה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. כמו כן הוא בעל תעודת הוראה.

אחמד מוהנא

מנכ״ל עמותת "אמאנינא"

רקע מקצועי

אחמד הוא מנכ"ל עמותת "אמאנינא", הפועלת לקידום התנדבות, אקטיביזם ומעורבות חברתית בחברה הערבית. קודם לכן היה יועץ פרלמנטרי של חבר הכנסת אחמד טיבי. בד בבד היה מתרגל ועוזר הוראה בקורסי משפט וחינוך.

קצת עלי

אחמד נולד וגדל באום אל פחם. הוא אב לעומר (בן שנתיים וחצי) ולנור (בת חצי שנה). הוא נבחר על ידי העיתון "כלכליסט" לאחד מ-36 הפעילים החברתיים הצעירים המשפיעים ביותר בישראל.

השכלה

אחמד הוא בעל תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים מטעם המרכז האקדמי למשפט ועסקים, רמת גן.

גלית שניידר מימרן

גזברית עיריית רמת גן

רקע מקצועי

גלית היא רואת חשבון. זה כחמש שנים היא עובדת במגזר המוניציפלי. עד לאחרונה הייתה סגנית גזבר ומנהלת אגף הכנסות בעיריית כפר סבא, וכיום היא גזברית עיריית רמת גן. בתפקידה החדש יש לה אחריות כוללת לניהול הכספי והפיננסי של העירייה: צד ההכנסות, הכולל ארנונה, היטלים, הכנסות ממשלה וכו', וכן צד ההוצאות והבקרה התקציבית. עוד היא אחראית לדוחות כספיים, תזרים המזומנים, השקעות, נכסים ותשלומים, בקרת שכר על 2500 עובדי עירייה וניהול של כמאה עובדים. בתפקידה הקודם בעיריית כפר סבא הייתה ממונה על כל תחום ההכנסות, כולל הובלת פרויקטים ארוכי טווח לשימור ולשיפור חוסנה הכלכלי של הרשות. נוסף על כך הייתה דירקטורית בחברה הכלכלית ובתאגיד הביוב האזורי. לפני כן הייתה במשך כשמונה שנים סמנכ"לית כספים בחברת פז גז אילון מקבוצת פז, ובמסגרת תפקידה זה עסקה רבות בתהליכי מיזוג בין חברות בקבוצה. בעבר הרחוק יותר ניהלה את היחידה הכלכלית בחברת הנדל”ן המניב "אמות השקעות". את שירותה הצבאי עשתה גלית בחיל מודיעין.

קצת עלי

גלית נולדה בארצות הברית. היא עלתה ארצה בגיל צעיר וכיום היא מתגוררת ברמת גן. היא נשואה לעדי, יזם היי-טק, ואם לשירה, העומדת לפני גיוס, ולמיכל, שמתחילה השנה את לימודיה בתיכון. בזמנה הפנוי גלית אוהבת לטייל בחו"ל, לקרוא, לתרגל יוגה ולבלות עם משפחה וחברים.

השכלה

גלית היא בעלת תואר ראשון (בהצטיינות) בכלכלה וחשבונאות מטעם אוניברסיטת תל אביב. היא בעלת תעודת רואה חשבון וחברת לשכת רואי החשבון בישראל.

יוני נבו

יזם טכנולוגי-חברתי, מנכ"ל שותף ב- Sweetch Health

רקע מקצועי

יוני הינו יזם סדרתי שייסד וניהל את הסטארטאפ סימאג׳ין, חתם חוזים עם ענקי הקמעונאות בעולם, ומכר את החברה לסנאפצ׳אט. לאחר הרכישה הקים וניהל את מרכז הפיתוח בישראל, האחראי על טכנולוגיות בהן משתמשים מדי יום עשרות מיליוני אנשים ברחבי העולם .יוני מוביל כיום את H3 Labs, מיזם מהפכני בתחום הבריאות של חולים כרוניים מבוגרים, והינו יו"ר חברת הסטארט-אפ רנטפייר, אפליקציה לניהול היחסים בין שוכרי ומשכירי דירות. בעבר שימש בתפקידים בכירים באי.סי.איי ובאמדוקס, ושירת שנים רבות כקצין מודיעין בקבע ובמילואים.

קצת עלי

יוני מתגורר בשמשית. הוא נשוי לעינת ואב לאור, עדי, נעם וגיא, ומשתדל להיות שם בעבורם גם בתקופות של עומס עבודה רב. הוא נהנה מטיולים ומריצות ארוכות בטבע עם משפחה וחברים, ואוהב לשיר ולנגן בגיטרה

השכלה

יוני הוא בעל תואר שני במנהל עסקים ותואר ראשון במדעי המחשב, שניהם מטעם אוניברסיטת תל אביב. נוסף לכך יש לו הכשרה של מגשר ומאמן.

אשרף אבו סיאם

סמנכ"ל קהילה, כוכבי המדבר

רקע מקצועי

מאז 2014 אשרף מנהל את המרכז קהילתי מתנ"ס לקיה, שהוא מייסדו. מתוקף תפקידו הוא אמון על ניהול ופיתוח שלל תחומים ביישוב, מהגיל הרך ועד לגיל הזהב. המתנ"ס מפעיל, בין היתר, מרכזי למידה, חוגי הספורט, טכנולוגיה ורובוטיקה, פועל לקידום מצוינות, אחראי לניהול צהרוני ניצנים ולקייטנות בחופשים, פיתוח קהילתי וקורסי הצלת חיים, וכן את תחום התרבות – סל תרבות ארצי.

קצת עלי

אשרף הוא יליד ותושב לקיה שבנגב. הוא נשוי לכאמלה, עובדת סוציאלית, ואב לארבעה. בשעות הפנאי הוא אוהב לצעוד, לשחק כדורגל ולצפות במשחקי כדורגל, וגם לטייל.

השכלה

אשרף הוא בעל תואר ראשון ושני במשפטים מטעם הקריה האקדמית אונו, ובעל תואר ראשון במדעי החיים מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. מזה כעשר שנים הוא מחזיק ברישיון עריכת דין, ועבד במקצוע כעצמאי במשך כשש שנים. בעבר עבד בארגון אג'יק – מכון הנגב בתחום פיתוח ההתנדבות בחברה הבדואית באמצעות אוהל המתנדבים.

יונית גולוב סירקין

מנכ"לית MassChallenge ישראל

רקע מקצועי

ב-15 השנים האחרונות יונית עבדה בתחום הפיתוח הכלכלי בארצות הברית ובישראל, במגזר הפרטי והציבורי. כיום היא מנכ"לית MassChallenge ישראל. בתפקיד זה היא מגדילה את הגישה לכלי החדשנות בישראל על ידי חברות סטארט-אפ מקומיות וגלובליות, ומחברת בין חברות פוטנציאליות גדולות לתאגידים גלובליים מובילים, לפילנתרופים ולבעלי עניין. בעבר ייסדה יונית את קרן ההון סיכון מונסקייפ ונצ'רס. היא כיהנה כסמנכ"ל לפיתוח כלכלי במשרד ראש העיר מייקל בלומברג בניו יורק, וכדוברת החברה לפיתוח כלכלי בניו יורק. בשנת 2014 נמנתה יונית עם רשימת "40 תחת 40" של מגזין TheMarker.

קצת עלי

יונית מתגוררת במודיעין. היא נשואה לג'ו ואם לעמיחי (7), טל (5) ולילה (2). בזמנה הפנוי היא אוהבת לטייל בארץ ובחו"ל ולבלות זמן איכות עם המשפחה, ופעילה בקהילת "דרכי נעם" במודיעין.

השכלה

יונית היא בעלת תואר שני ביחסים בין-לאומיים וכלכלה בין-לאומית מטעם אוניברסיטת ג'ונס הופקינס בבולטימור, ותואר ראשון מטעם אותה אוניברסיטה.

סאמי סעדי

מייסד ומנכ"ל משותף בארגון צופן מרכזי טכנולוגיה עילית בע"מ (חל"צ)

רקע מקצועי

משנת 2008 סאמי שותף סעדי בבניית מיזם וארגון "צופן – מרכזי טכנולוגיה עילית בע"מ" (חל"צ). התפקיד כולל, בין היתר, אחריות לבנייה ולהובלה של פרויקטים בתחום ההון האנושי בחברה הערבית, בקרב תלמידי תיכון, סטודנטים באקדמיה ובוגרים מתחומי ההיי-טק. בד בבד סאמי עובד כרואה חשבון עצמאי ונותן שירותי ביקורת וניהול חשבונות.

קצת עלי

סאמי מתגורר ביישוב עראבה שבגליל. הוא נשוי לגוהינה ואב לענאן, ביסאן, יאפא וליאנה. את זמנו הפנוי הוא מקדיש לטיולים בטבע, לספורט ולקריאה.

השכלה

סאמי הוא בעל תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים (1992).

עודה אבו סריחאן

גזבר המועצה המקומית שגב שלום

רקע מקצועי

עודה הוא גזבר המועצה המקומית שגב שלום וחבר הנהלה באג׳יק מכון הנגב. הוא בעל ניסיון עשיר ומגוון בניהול המערך הכספי בשלטון המקומי, מימון ציבורי וכלכלה מוניציפלית, ניהול משאבים ופיתוח חברתי-כלכלי. הוא מילא מגוון תפקידים בכמה רשויות מקומיות בנגב, ובכלל זה פירוק המערך הכספי במועצה אזורית משוש והקמת המערך הכספי בשלוש מועצות מקומיות חדשות (כסיפה, ערערה בנגב ושגב שלום), פירוק ועדת התכנון והבנייה שמעונים ב׳ והקמת ועדת התכנון והבנייה נגב מזרחי. עודה הוא חבר מועצת איגוד הגזברים וחבר ועדת ההדרכה באיגוד. נוסף על כך עודה חבר בכמה ועדות מקצועיות ופורמים בתחום ההתנהלות והפיתוח הכלכלי בשלטון מקומי, חבר בוועדת השנתון הסטטיסטי לבדואים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ויועץ בהתנדבות בכמה פורמים ציבוריים מובילים – בנגב בפרט וברמה הארצית בכלל.

קצת עלי

עודה הוא יליד שבט אבו סריחאן ומתגורר בתל שבע שבנגב. הוא נשוי לסבאח ואב לחמישה. הוא בן מזל גדי, אוהב ללמוד, ותחביבו המועדף הוא קריאה.

השכלה

עודה הוא בעל תואר שני בכלכלה ותואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים – שניהם מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

ריאד אבו עאבד

מנהל השירות הפסיכולוגי במועצה המקומית חורה

רקע מקצועי

מאז שנת 2005 ריאד הוא פסיכולוג חינוכי בעיריית רהט ובמועצה המקומית חורה. בשנת 2012 הוא נבחר לנהל את השירות הפסיכולוגי-חינוכי חורה. במסגרת תפקידו הוא ממונה על הצוות של השפ"ח, על בניית תוכנית עבודה שנתית ועל יישום המדיניות של שפ"י במרחב היישובי. נוסף על כך הוא ממלא מקומו של מנהל אגף החינוך ביישוב, ואחראי במיוחד לתחומי החינוך המיוחד והחירום

קצת עלי

ריאד מתגורר בעיר רהט. הוא נשוי ואב לארבעה, שלוש בנות ובן. בזמנו הפנוי הוא עושה ספורט ואוהב מאוד משחקי חברה וטיולי שטח, במיוחד עם המשפחה.

השכלה

ריאד הוא בעל תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה קלינית מטעם אוניברסיטת פיליפס במארבורג (גרמניה), ובעל תואר מומחה בפסיכולוגיה חינוכית.

יעל פריש

מנהלת תחום פנים וסביבה באגף החשב הכללי, משרד האוצר

רקע מקצועי

מאז שנת 2010 יעל היא כלכלנית במשרד האוצר, בהתחלה כרפרנטית ולאחר מכן כרכזת חינוך, רווחה ומגזר שלישי. במסגרת תפקידה זה יעל הייתה ממונה על ביצוע רפורמות במשרדים האמורים, ובין היתר פעלה לביצוע רפורמה במערכת החינוך החרדי, בחנה את המבנה הארגוני של רשתות החינוך החרדי ואת מודל התקצוב שלהן, ופעלה רבות לשיפור מרחב העבודה בין המגזר הממשלתי למגזר השלישי. כיום, כמנהלת תחום פנים וסביבה, יעל חברה בצוותי עבודה שעוסקים בקביעת מדיניות וחשיבה אסטרטגית לאופן התקצוב והמימון של רשויות מקומיות, ובצוותי עבודה שמגבשים את התוכנית האסטרטגית לטיפול בפסולת בישראל. נוסף על כך יעל חברת דירקטוריון בחברת קו צינור אירופה-אסיה.

קצת עלי

יעל היא ירושלמית. היא אוהבת לטייל בנופים שפותחים את הלב, לגלות מקומות חדשים בארץ ובעולם ולתרגל יוגה.

השכלה

יעל היא בעלת תואר שני בתוכנית המצטיינים בכלכלה פיננסית ותואר ראשון בכלכלה ובביולוגיה, שניהם מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

שאדיה קדח

מנהלת מרכז קהילתי מתנ"ס אלקסום

רקע מקצועי

מאז שנת 2016 שאדיה מנהלת מתנ"סים מטעם החברה למתנ"סים. היא ניהלה במשך שנתיים את מתנ"ס ערערה בנגב, וכיום היא מקימה את המתנ"ס במועצה אזורית אלקסום. במסגרת תפקידה תכללה שאדיה את תחום החינוך הבלתי פורמלי במועצה, כולל גיוס תקציבים, איגום משאבים ויצירת שיתופיות רלוונטיות וחיוניות לקידום התחום הבלתי פורמלי ביישובים. לפני כן ניהלה את היחידה לקידום נוער בסיכון בשגב שלום, וגם עבדה כמורה למדעי החברה (סוציולוגיה ומדעי מדינה) בתיכון שגב שלום.  

קצת עלי

שאדיה מתגוררת בבאר שבע. היא נשואה לעאטף חמאמדה ואם לשניים. בזמנה הפנוי היא משחקת עם הילדים בלגו וברביעיות, ואוהבת לטייל בטבע.

השכלה

שאדיה היא בעלת תואר שני במנהל, מדיניות החינוך והחברה מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ותואר ראשון בקרימינולוגיה ובסוציולוגיה מטעם מכללת עמק הירדן שלוחת בר-אילן. נוסף לכך יש לך תעודת הוראה במדעי החברה, גם היא מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

נוי קדם-מדמון

סמנכ"ל תקשורת והסברה בדואר ישראל

רקע מקצועי

נוי עוסקת זה כעשרים שנה בתחום התקשורת, בניהול תדמיות של ארגונים גדולים. מאמצע שנת 2016 היא סמנכ"ל תקשורת והסברה וחברת הנהלה בדואר ישראל. נוי הגיעה לחברה על מנת לטפל בבניה מחדש של אמון בעלי העניין בדואר, לאחר שהחברה עברה משבר עסקי עצום כמה שנים קודם לכן, והייתה על סף פשיטת רגל. נוי צמחה במגזר העסקי, וקודם לתפקידה הנוכחי הייתה במשך יותר מעשור ראש אגף דוברות וחברת הנהלה בחברת פלאפון תקשורת, מקבוצת בזק. לפני כן מילאה במשך שמונה שנים תפקידי ייעוץ אסטרטגי. בתפקידה האחרון הייתה סמנכ"ל בשלמור-שרף וטיפלה בלקוחות מובילים ובהם חברת החשמל, הבורסה ליהלומים, קבוצת עזריאלי, בזק בינלאומי, אתר וואלה ועוד.

קצת עלי

נוי היא ילידת הקריות, וכיום תושבת רמת השרון. היא נשואה לניסים, איש היי-טק, ואם לקרת, תבל ושלו.

השכלה

נוי היא בעלת תואר שני (M.A.) במדעי המדינה עם התמחות בתקשורת פוליטית (בהצטיינות) מטעם אוניברסיטת בר-אילן, ותואר ראשון (B.A.) בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מטעם אוניברסיטת תל אביב. בנוסף לכך היא סיימה לימודי תעודה בעיתונאות ותקשורת באוניברסיטת בר-אילן. נוי זכתה פעמיים בפרס "האריה השואג" של איגוד יחסי הציבור, עבור ההשקה התקשורתית של הרשת הטכנולוגית החדשה של פלאפון, ועבור קמפיין יחסי ציבור של פלאפון לקידום מצוינות טכנולוגית בקרב בני נוער במגזר הערבי.

יובל קמפ

מנכ"ל שרון פוראטוס ופאקא תעשיות

רקע מקצועי

יובל הוא המנכ"ל של קבוצת חברות מזון (שרון – פוראטוס ופאקא) כבר יותר משש שנים. הקבוצה היא הספקית המרכזית של ענף האפייה בישראל. לפני כן היה יובל המנכ"ל של חברת קאטה (מנפרוטו תיקים), אשר ישבה בירושלים והייתה מהחברות המובילות בעולם בתחום האביזרים לצלמים ומצלמות. לפני כן מילא כמה תפקידי ניהול, שיווק ופיתוח עסקי בארץ ובעיקר בחו"ל, ובין השאר היה מנהל המותג "דנונה" של שטראוס. בשנים האחרונות יובל מתנדב במכון הייצוא ומייעץ וחבר דירקטוריון בכמה חברות סטארט-אפ העוסקות במוצרי צריכה.

קצת עלי

יובל מתגורר בתל אביב. הוא נשוי לרתם ואבא לנטע, כרמי ואייר. הוא חובב בישול ואפייה ואף כתב את ספר הבישול "גם אבא יכול", אשר יצא לאור בהוצאת מודן.

השכלה

יובל הוא בעל תואר שני בתוכנית למנהל עסקים (M.B.A.) מטעם הטכניון, ותואר ראשון במשפטים מטעם אוניברסיטת תל אביב. הוא מחזיק בתעודת עורך דין.

עמית פוני קרוניש

ראש מינהלת התחדשות עירונית, הרשות לפיתוח ירושלים

רקע מקצועי

בשנת 2014 היה עמית ממקימי המִנהלת להתחדשות עירונית בירושלים, ומאז הוא עומד בראשה. המִנהלת, הראשונה מסוגה בארץ, עוסקת בניהול פרויקטים בתחום פינוי-בינוי, תמ"א 38 ושדרוג המרחב הציבורי בירושלים, וכן מעניקה שירותי ייעוץ והסברה לתושבי העיר. קודם לכן ריכז את תחום הדיור בהישג יד ברשות לפיתוח ירושלים, והיה רפרנט באגף למדיניות ותכנון אסטרטגי בעיריית ירושלים בנושאי דיור, פיתוח מטרופוליני ומדיניות צעירים.

קצת עלי

עמית הוא יליד ותושב ירושלים. הוא נשוי לאריאלה ואב ללילך, איילת ונעמה. הוא אוהב לכתוב על העיר במסגרת העמוד והבלוג "ירושלים האחרת", אוהד כדורסל ומג"ד במילואים.

השכלה

עמית הוא בעל תואר ראשון בהיסטוריה, היסטוריה של עם ישראל וגיאוגרפיה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

עדי קין קרני

סמנכ"לית , חטיבת מהיר לעיר, חברת נתיבי איילון

רקע מקצועי

משנת 2015 עובדת עדי בחברת נתיבי איילון כחלק מהובלת פרויקט מהיר לעיר, שמטרתו לשדרג את מערך התחבורה הציבורית במטרופולין תל אביב ולספק אלטרנטיבה לרכב הפרטי לתושבי מרכז הארץ. הפרויקט מקודם מול 17 רשויות מקומיות וכולל סלילת נתיבי תחבורה ציבורית, שבילי אופניים, שדרוג מערך קווי האוטובוסים, שדרוג המרחב העירוני והיבטים של ניהול תנועה. לפני כן, ניהלה עדי את מחלקת דיור בר ההשגה של עיריית ת"א-יפו, בחברת עזרה וביצרון, לאחר מספר שנים של ניהול פרוייקטי נדל"ן ובינוי ברחבי הארץ. בשנת 2008 התגוררה עדי במסגרת עבודתה, במשך שנתיים, בהודו כחלק ממיזם לשיתוף פעולה עסקי בין חברות ישראליות לחברות מקומיות.

קצת עלי

עדי מתגוררת בתל אביב. היא נשואה לגלעד קרני, יזם היי-טק ופעיל בתחום ההסברה של מדינת ישראל, ואם לשניים (5, 2).

השכלה

עדי היא בעלת תואר שני בניהול תעשייתי (M.A.) מטעם אוניברסיטת בר-אילן, ותואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה (B.A.), גם הוא מטעם אוניברסיטת בר-אילן.

אסף רוט

מנכ"ל ושותף קבוצת אינסטאנט / חברות לוגיק פיתוח עסקי וטכנולוגי

רקע מקצועי

בשנים האחרונות אסף הוא יושב הראש של האגודה הקהילתית קיבוץ דביר (בהתנדבות), והחל באוקטובר 2018 הוא נציג הקיבוץ במליאת המועצה בני שמעון. החיבור בין מרחב הנגב, חינוך בעידן הנוכחי וחוסן קהילתי הם חלק מהמאיצים של אסף בחייו. בתחום המקצועי אסף הוא מנכ"ל ושותף בקבוצת אינסטאנט וכן בחברת לוגיק פיתוח עסקי וטכנולוגי. בעשור האחרון אסף הקים עם שותפים קבוצה של עסקים בעלי פרופילים שונים – טכנולוגיה, סחר, ייעוץ וייזום – שהמכנה המשותף לכולם הוא עולם התיירות והמלונאות בישראל ובעולם. לחברות הללו חמישה מרכזים בעולם והן פורצות דרך בתחומן. "Business is all about pleasure", אומר אסף כמשל לתשוקה שיש לקוות ולמצוא בעשייה היום-יומית.

קצת עלי

אסף נולד והתחנך בקיבוץ דביר שבנגב, והוא מתגורר בו כיום. הוא איש עסקים ואקטיביסט חברתי בנגב. עם תום לימודיו באוניברסיטה התגורר במרכז במשך עשור, ולאחר שנולדו ילדיו חזר דרומה עם משפחתו. אסף מגדל שלושה ילדים. הוא עוסק בספורט, אוהב מאוד שחמט, ספרים, טבע וחברים. הוא מתנדב במילואים כיועץ ארגוני.

השכלה

אסף הוא בעל תואר בהנדסת תעשייה וניהול מטעם אוניברסיטת בן-גוריון, ובוגר לימודי תעודה בגישור וכן דירקטורים מטעם מכללת ספיר.

צחי רייכנשטיין

מנכ"ל, סייברוול סקיוריטי

רקע מקצועי

צחי מכהן במשרות ניהול בכירות כבר יותר מעשר שנים. מאז שנת 2013 הוא סמנכ''ל חברת מטריקס טכנולוגיות, דירקטור ונושא משרה בחברות בנות, ובמסגרת זאת מנהל את מערך הפרויקטים, ההתקשרויות וההזדמנויות העסקיות בקבוצה, וכן תהליכים ומיזמים עסקיים "מקצה לקצה" (עסקי, כלכלי, מודיעין, משפטי). צחי מנהל אסטרטגיות עסקיות, חדשנות טכנולוגית ופרויקטים רוחביים (P&L) בראייה מערכתית. עוד הוא מנהל ומיישם את מערך קשרי ורכשי הגומלין (הדדיות עסקית) בחברה, ועוסק באיתור חברות להשקעה, לרכישה (M&A) ולשיתופי פעולה. נוסף על כך כיהן צחי כחבר בוועדות טכנולוגיות ועסקיות ברלב''ד, במשרד התחבורה ובמשרד ראש הממשלה. הוא שופט ומוביל עסקי של סטארט-אפים, היי-טק ויזמות. בעבר ניהל צחי את מערך הפרויקטים והעסקים בחברה בת בקבוצת דוידוף ובחברת YK Systems. צחי התמחה ועסק בעריכת דין במשרדי עו"ד מ' פירון ושות', רון גזית ו-AYR, וכן כעורך דין במחלקה המשפטית-מסחרית בחברת פרטנר תקשורת. צחי הוא ממייסדי עמותת הפורום הישראלי למנהיגות, למתן מענה לאתגרים ציבוריים ולקידום החברה ישראלית (Public accelerator), והוא פעיל חברתי ומתנדב.

קצת עלי

צחי גר בתל מונד. הוא נשוי לדנה ואב לנוגה ולעומרי. בשעות הפנאי הוא אוהב לעשות ספורט (ובעיקר לצפות בו), לנהל דיונים פוליטיים וחברתיים וללמוד סטטיסטיקה ואקטואריה מתמטית.

השכלה

צחי הוא בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B.) (בהצטיינות יתרה), בוגר קורס דירקטורים במי"ל וקורסים נוספים מטעם אוניברסיטת בר-אילן.

אריאל שטינברג

מנכ"ל אשמורת הסתדרות המורים

רקע מקצועי

בשנת 2000 הקים אריאל את רשת הזכיינות BBB. לאחר מכירת הרשת בשנת 2009 עבר למגזר הציבורי. במשך עשר שנים הוא מילא תפקידים בכירים במרכז השלטון המקומי – ראש מטה היו"ר, סמנכ"ל כספים ופיתוח עסקי – ובשלוש השנים האחרונות הוא מכהן כמשנה למנכ"ל. בין הפרויקטים שהוביל היו MUNIEXPO – יריד החדשנות של השלטון המקומי; הקמת ה-UNIVERCITY – מרכז ההכשרה והפיתוח של המנהלים ברשויות המקומיות; הקמת מועדון "שלך" – מועדון הצרכנות לעובדי הרשויות המקומיות, שבו גם כיהן כיו"ר. נוסף על כך היה יו"ר קרן רום – קרן ההשתלמות לעובדי הרשויות המקומיות, המנהלת נכסים בסך של 3.5 מיליארד שקלים. בימים אלה התמנה למנכ"ל אשמורת 360 – מועדון הצרכנות והמנהל הכלכלי של הסתדרות המורים

קצת עלי

אריאל מתגורר בהרצליה. הוא נשוי ואב לשלושה (5, 9 ו-11). בשעות הפנאי הוא אוהב לעשות ספורט ולבלות עם חברים, ומתעניין בחדשנות בכל תחומי החיים.

השכלה

אריאל הוא בעל תואר שני (M.B.A.) במנהל עסקים ותואר ראשון (B.A.) מטעם אוניברסיטת הריוט וואט, במסגרת שלוחה בישראל במכללת רמת גן. נוסף לכך הוא בוגר קורס גישור וקורס מנכ"לים.

רינת שפרן

מנהלת אגף בכיר מדע וקהילה, משרד המדע והטכנולוגיה

רקע מקצועי

רינת משמשת כיום כמנהלת אגף בכיר מדע וקהילה במשרד המדע והטכנולוגיה, האמון על ההיבטים החברתיים של משרד המדע ובהם צמצום פערים באמצעות מדע וטכנולוגיה; מו"פ בפריפריה החברתית והגאוגרפית; הבטחת נגישות למדע ומחקר לכלל האוכלוסיות וקידום גיוון ופיתוח דור העתיד של המצוינות המדעית בישראל. בין השנים 2017-2020 שימשה רינת כמנהלת אגף חדשנות ודיגיטציה ברשויות המקומיות במשרד הפנים, המופקד על פיתוח מדיניות ופעולות המשרד בתחום הערים החכמות, המעבר לשירותים דיגיטליים והטמעת תחום החדשנות, הדאטה והשקיפות ברשויות המקומיות. במקביל לתפקיד זה הקימה וניהלה רינת את תכנית החומש לפיתוח כלכלי-חברתי של הרשויות הבדואיות בנגב, במסגרת החלטת ממשלה 2397. בתפקידה הקודם במשרד הפנים ניהלה רינת את אגף ההדרכה ברשויות המקומיות. לפני כניסתה לשירות המדינה שימשה רינת כשליחת הסוכנות היהודית בעיר קייפטאון, דרום-אפריקה, וכמנהלת תכניות חינוכיות לנוער וסטודנטים מקהילות יהודיות ברחבי העולם ב"חוויה הישראלית"/הסוכנות היהודית. רינת היא בוגרת המחזור הראשון של תכנית "צוערים לשירות המדינה".

קצת עלי

רינת היא בת קיבוץ שניר, ומתגוררת כיום בירושלים.

השכלה

רינת היא בוגרת המחזור הראשון של תוכנית "צוערים לשירות המדינה". היא בעלת תואר שני במדיניות ציבורית, תואר שני מחקרי במדע המדינה ותואר ראשון במדע המדינה ויחסים בין-לאומיים – כולם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. רינת כתבה את עבודת התזה שלה על מבנים של תנועות מחאה בישראל ומידת הצלחתן להשיג את מטרותיהן.