חזרה לעמוד ׳מי ברשת׳

שרה שדמי-וורטמן

מנכלית מייסדת המרכז הגלובלי לבינוי קהילה, וחברת סגל מכללת אורנים

רקע מקצועי

שרה מכהנת כמנהלת מרכז לאומי ובינלאומי לבינוי קהילה החברה למתנסים. בתפקידה הקודם שרה כיהנה כיו"ר קמ"ה – היחידה לקהילה, מנהיגות, השראה במכללת אורנים, המתמקדת בתכניות ובפעולות לשינוי חברתי בישראל ובעולם. היא מונתה למנהלת האקדמית של תכנית "חותם" - תכנית להכשרת מורים המבוססת על חבורות מחנכים ומחנכות לביסוסן כמנהיגות משנות חברה. שרה גם שותפה להקמה ולניהול של "שדמות – מרכז למנהיגות בקהילה" במכללת אורנים, שהוביל את השינוי במודל החברה למתנ"סים, מנותני שירותים למחוללי חוסן קהילתי. היא עוסקת גם בבניית חוסן קהילתי בנפאל ובאפריקה במסגרת ארגון "תבל בצדק", ותהליכי בינוי קהילה בארה"ב ובקהילות יהודיות וישראליות ברחבי העולם, ובפיתוח תחום קהילות צעירים בארץ. שרה הייתה שותפה להקמה ומנהלת של "המדרשה לחינוך יהודי" במכללת אורנים, ואחרי רצח יצחק רבין לקחה חלק בהקמת המנהל לחינוך ערכי במשרד החינוך, ומונתה למפקחת מחוזית בתחום במחוז צפון של משרד החינוך.

קצת עלי

שרה נשואה לאלון, ואם לארבעה ילדים בוגרים. היא שותפה וחברה מייסדת בקהילת "ניגון הלב בעמק יזרעאל" ובזמנה החופשי עושה את "שביל ישראל".

השכלה

לשרה דוקטורט בחינוך וקהילה מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני בתקשורת פוליטית )בהצטיינות( מאוניברסיטת חיפה, ותואר ראשון במדע המדינה וסוציולוגיה. היא בוגרת מחזור ד' של בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית.