חזרה לעמוד ׳מי ברשת׳

רז קרני

בעלים של חברה לאנרגיה מתחדשת עוצמה סולארית

רקע מקצועי

רז הוא יזם חברתי ועיסקי ומכהן כיו״ר שותף, ממייסדי העמותה והמדרשה למנהיגות ישראלית משותפת. בנוסף, רז הוא מפקד נפת גליל מערבי בפיקוד העורף במילואים. בעברו רז שירת 28 שנה בצה"ל. בתחילה מילא תפקידי פיקוד והדרכה ביחידות ובהמשך פיתח קריירה ארוכה כקצין ומפקד בחיל החינוך והנוער. בתפקידיו הבולטים פיקד על בסיס החינוך חוות השומר ולאחר מכן פיקד על בסיס החינוך הגדול בצה"ל – מחו"ה אלון. לצד תפקידיו בחיל החינוך המשיך להתנדב למילואים כמפקד פלוגה קרבית. רז סיים את שירותו בצה"ל בדרגת אלוף משנה כמפקד המערך לקידום אוכלוסיות. במסגרת תפקידו היה ממונה על הקשר של צה"ל עם החברה הישראלית. התפקיד כלל פיקוד על המורות החיילות, גרעיני הנח"ל, הגדנ"ע ובסיסי קידום האוכלוסיות הייחודיות: עולים חדשים, נוער בסיכון, בני מיעוטים ותכניות חינוכיות (השלמת השכלה, לימודי שפה לעולים ולבני מיעוטים, גיור, הכנה לשירות צבאי).

קצת עלי

רז מתגורר ביישוב שמשית. הוא נשוי ללימור ואב לנווה (19), נועם (17), נויה (14) וניתאי (11). בשעות הפנאי הוא עוסק בספורט אתגרי ומתנדב בקהילה. הוא אוהב לקרוא, לטייל בארץ ובעולם ולהכיר אנשים ותרבויות חדשות.

השכלה

לרז תואר שני במינהל ציבורי ותואר ראשון בלימודי ארץ ישראל והיסטוריה של המזרח התיכון, שניהם מאוניברסיטת בר-אילן. נוסף לכך הוא בוגר תוכנית מנדל למנהיגות חינוכית.