חזרה לעמוד ׳מי ברשת׳

ציונה לוי

מנהלת אגף שפות במזכירות הפדגוגית, משרד החינוך

רקע מקצועי

ציונה משמשת כמנהלת אגף שפות במזכירות הפדגוגית, משרד החינוך. בתפקידה הקודם הייתה מפמ"ר על הוראת האנגלית, מקצוע ליבה עם ממשקים לתחומי דעת נוספים (יסודי ועל יסודי) על כלל המגזרים במשרד החינוך. בתפקיד זה, הקימה ציונה 68 קהילות למידה דיספלינאריות לפיתוח מקצועי של מורים ומדריכים לאנגלית בהתמקדות על קידום שפה דבורה והרחבת ידע אוצר מילים. בשנים אלה במסגרת התכנית הלאומית לקידום לימודי האנגלית, נרשמה עלייה יפה בתוצאות התלמידים וכן התפתחו כלי הערכה חדשים המשקפים ידע, מיומנויות וערכים הקשורים בהוראה ולמידה של אנגלית. הובילה כתיבת תכנית-לימודים לאומית לפי סטנדרטים בינלאומיים והטמעתו גם במסגרת המכללות להוראה והכשרת המורים בתיאום עם המל"ג. קודם, היתה מורה לאנגלית בבית שאן ומילאה תפקיד מרכזי בבית הספר המקיף בבית-שאן, מדריכה מחוזית, מנחה במרכז המורים-מחר 98' והובילה את מקצוע האנגלית ברשת החינוך הגדולה בישראל (אורט) תוך בניית קשרים עם שותפים משמעותיים לקידום הוראת אנגלית בסקטורים השונים. מלמדת בתכניות הכשרת מורים. בעלת דוקטורט מאוניברסיטת תל אביב בתחום מבחני שפה ופרסמה מספר מאמרים בכתבי עת בינלאומיים בתחומים של הערכה דינאמית, אוריינות הערכה וteacher agency בהקשר של שפה דבורה.

קצת עלי

נולדתי בניו-יורק למשפחה שהועידה את עצמה לעלות לישראל, דור שני/שלישי לשואה עם מודעות חזקה לנושא. אחרי שנתיים שירות לאומי, נישאתי לבן בית-שאן ומתגוררת בעיר מאז. יש לנו 7 ילדים, מתוכן זוג תאומות. 4 מתוכם נשואים וחלק נשארו לגור בעמק.

השכלה

בעלת תואר שלישי מאוניברסיטת ת"א בתחום של הערכה דינאמית ומבחני שפה. פרסמה מאמרים במספר כתבי עת אקדמיים בינלאומיים בתחום של אוריינות הערכה, הערכה דינאמית והערכה לשם למידה. מלמדת פרחי הוראה במכללות הוראה (הערכה לקידום הלמידה ודרכי הוראה של שפה דבורה באנגלית)