חזרה לעמוד ׳מי ברשת׳

ענת לידור מאיר

מנהלת האגף לגיל הרך, מנהל החינוך, עיריית ת"א-יפו

רקע מקצועי

ענת היא מנהלת האגף לגיל הרך, מנהל החינוך, עיריית ת"א-יפו. תפקיד זה מזמן לה אפשרות מרגשת להשפעה ולצירת תהליכים חינוכיים לגילי לידה עד שלוש, לצמצום הפערים במקום הראשון שבו מתחילים להתהוות, ולהמשיך ולדאוג לתהליכי חינוך משמעותיים בגילי שלוש עד שש בגני הילדים העירוניים. בתפקידה הקודם הייתה קרוב לארבע שנים מנהלת ומנחה של תוכניות לפיתוח מקצועי של צוותי חינוך והוראה ביחידת התוכן במכון ברנקו וייס, ולפני כן ניהלה והנחתה במסגרת המכון במשך תשע שנים תוכניות חינוכיות לבני נוער מהפריפריה החינוכית והגיאוגרפית. את דרכה החינוכית החלה ענת בחינוך הבלתי פורמלי. היא גדלה בתנועת הנוער "מכבי צעיר", שם ריכזה סניפים, קורסי הדרכה, משלחות ועוד. כסטודנטית עבדה כשנתיים בבית ילדים שהוצאו מביתם, ולאחר מכן הדריכה שלוש שנים בפנימייה של בית הספר למדעים ולאומנויות בירושלים. בהמשך ריכזה מרכז למידה בדרום תל אביב במסגרת עמותת צבע, ולאחר מכן החלה במסע הארוך והמשמעותי במכון ברנקו וייס.

קצת עלי

ענת גרה עם משפחתה במודיעין. ב-14 השנים האחרונות היא חיה בזוגיות עם רוני, והיא אם לארבעה – יובל (בת תשע), אלון (בן שמונה), נגה (בת 6) ושחר (בת ארבע). שני הדברים שהמשפחה הכי אוהבת לעשות הם לטייל בטבע ולשיר ולרקוד ביחד. כששעות הפנאי של שלה ישובו אליה תחזור ענת לשחק כדורסל, לרקוד ריקודי עם ולקרוא ספרים.

השכלה

ענת היא בעלת תואר שני בחינוך מיוחד ותואר ראשון בחינוך, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה – שניהם מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. היא למדה התמקדות בסיסית והסמכה בהתמקדות (Focusing), השתתפה במגוון קורסי הנחיה, ובשנה הבאה תתחיל בלימודים לתעודת הוראה.