חזרה לעמוד ׳מי ברשת׳

סועד חסון

סמנכלי"ת עמותת אלמנארה לקידום אנשים עם מוגבלות

רקע מקצועי

סועד היא סמנכלי"ת עמותת אלמנארה לקידום אנשים עם מוגבלות. בנוסף היא חברת ועד מנהל בעמותת אד'אר הפועלת למאבק באלימות וברצח על רקע מגדרי. בין השנים 2000-2021 כיהנה כמבקרת המועצה המקומית דלית אל כרמל, כולל בתקופת האיחוד עם עספיא בין 2004-2009, אז כיהנה כמבקרת עירית הכרמל. בין השנים 2011-2021 כיהנה גם כממונה על תלונות הציבור במועצה. במסגרת תפקידה היתה אחראית לביצוע ביקורת הכוללת אבחון וזיהוי בעיות ותקלות בעבודת הרשות המקומית, להצעת דרכים לטיפול בהן ולמניעת הישנותן, לתיקון תהליכי עבודה ולשיפור השירות לתושב. סועד החלה את דרכה המקצועית כעורכת דין שכירה במשרדי עורכי דין בעיר חיפה.

קצת עלי

סועד מתגוררת בדלית אל-כרמל. היא נשואה ואם לשניים. סועד שותפה בוועדות היגוי ובפורומים קהילתיים שונים הפועלים לשיפור איכות חיי הפרט והחברה. בזמנה הפנוי היא אוהבת לטייל במקומות חדשים ולהכיר תרבויות שונות.

השכלה

לסועד תואר שני במנהל שלטון מקומי מאוניברסיטת חיפה, ותואר ראשון במשפטים (LLB) מאוניברסיטת ליברפול באנגליה. נוסף לכך היא השלימה לימודי תעודה והכשרות מקצועיות שונות: ייעוץ לקידום מעמד האישה, גישור, חשב שכר בכיר, דירקטור בחברות ציבוריות ועוד.