חזרה לעמוד ׳מי ברשת׳

משה הרשקוביץ

מנהל מרחב חינוך ברשת יאב"ע וראש מדרשה לבנות - מדרשת בארי בפרדס חנה-כרכור.

רקע מקצועי

משה הרשקוביץ הוא ד"ר למשפטים ואיש חינוך. משה מנהל מרחב חינוך ברשת יאב"ע וראש מדרשה לבנות - מדרשת בארי בפרדס חנה-כרכור. לפני כן, בין השנים 2017-2018, ניהל משה את קריית החינוך - חקלאי ברנקוויס פרדס חנה כרכור. ארבע שנים קודם לכן ניהל משה את הקריה המדעית הטכנולוגית אורט לוד. לצד עבודת הניהול החינוכי משמש משה כראש בית המדרש של מדרשת אמונה-בארי מדרשת שילוב לבנות (שירות לאומי ו/או אחרי שירות). בנוס, משה מרצה לחינוך ולמשפט במכללות תלפיות בחולון, אונו בירושלים. קודם לכן, ניהל משה את הקליניקה המשפטית לדיני ממונות באוניברסיטת בר-אילן, והיה חבר ועד הקלינאים הארצי. בעבר לימד בישיבת ההסדר בפתח תקווה ובכולל מר”ץ במבשרת ציון, ואף ייסד והקים את בית המדרש שיח משפט – בית מדרש מעורב למשפט עברי במכללת שערי משפט.

קצת עלי

משה מתגורר במושב נחלים, נשוי לתמר )עובדת סוציאלית ומנחת הורים( ולהם שבעה ילדים. משה חיבר שני ספרים: האחד - בתחום הוראת התלמוד במשנת הרב קוק )הוצאת נהוראי, 2007 (, והשני - תרגום ועריכה של שני ספריו של הרב יצחק אייזיק הלוי הרצוג, המוסדות העיקריים של המשפט העברי - דיני קניינים ודיני חיובים )הוצאת ידיעות אחרונות, 2016 (. בימים אלו הוא משלים את ספרו השלישי, שנושאו רוח צה"ל. משה מעביר הרצאות בתחומי פילוסופיה יהודית, משפט, חינוך והדרכות הורים.

השכלה

(משה הוא דוקטור למשפטים מהפקולטה למשפטים בבר-אילן, תחום התמחותו: פילוסופיה של המשפט ומשפט עברי, (לצד תאריו במשפטים משה הוא גם בעל תעודה והכשרה כמגשר.