חזרה לעמוד ׳מי ברשת׳

מרים עווד מורד

מנהלת פיתוח תכניות, חותם

רקע מקצועי

מרים היא רכזת הקהילה הערבית, תנועת דרור בתי חינוך. מאז 2006 מרים מרכזת את מחלקת ההדרכה הארצית של מעגל הקנים הערבים בתנועת הנוער העובד והלומד. במסגרת זו היא אחראית על תהליכי ההתחנכות של למעלה מ150 אלף חניכים מכיתות ד' עד שירות לאומי-אזרחי בנוסף להכשרות לרכזי הקנים ורכזי המחוזות. מרים הובילה תהליכים חינוכיים מעמיקים וארוכי טווח בניסיון לייצר דיאלוג בין אוכלוסיות שונות ומגוונות הן בחברה הישראלית בכלל ובחברה הערבית בפרט. פיתחה זרם חינוכי ייחודי לנוער הערבי: מצד אחד נוער אשר גאה בהיסטוריה שלו ורואה בזהות הפלסטינית והישראלית שלו מקור כוח להובלת דיאלוג אנושי יותר בין שני העמים. מערכי הפעולות וחוברות הדרכה הכתובות בערבית ושואבות השראה מהתרבות הערבית ורואות בדתות מקור השראה ולא סמכות. כשהסמכות העליונה היא שוויון ערכו של כל אדם ללא הבדל של דת, מין, מגדר, לאום, עם או נטייה מינית.

קצת עלי

מרים גרה בכפר מועאוויה שבוואדי עארה. היא נשואה לקוסאי ואם לאסיה ולאת'ילה. בשעות הפנאי היא אוהבת לבלות במוזיאונים, להאזין לקונצרטים, וכמובן – לקרוא ספר טוב.

השכלה

מרים היא בעלת תואר שני במגמה לחינוך, חברה ותרבות, התמחות בחינוך בלתי פורמלי, ותואר ראשון בתולדות האמנות וספרות עברית – שניהם מטעם אוניברסיטת חיפה. יש לה תואר ראשון נוסף בחינוך בלתי פורמלי ובהיסטוריה של המזרח התיכון וכן תעודת הוראה מבית המדרש למורי עם במכללת בית ברל.