חזרה לעמוד ׳מי ברשת׳

מוריה ברוט

מנהלת תחום בכיר, אסדרת שוק עבודה, אגף בכיר אסטרטגיה ותכנון מדיניות, במשרד הכלכלה והתעשייה

רקע מקצועי

נכנסה לשירות המדינה ב-2012 במסגרת תכנית הצוערים, והשתלבה בלשכת הממונה על זרוע העבודה כמנהלת תחום בכיר - אסדרת שוק עבודה. במסגרת תפקידה פועלת לגיבוש והטמעת מדיניות המשרד בסוגיות רוחב כגון - עובדים זרים, חקיקת עבודה, שיפור השירות לאזרח ועוד. מאז 2020 משמשת כמנהלת אגף רגולציה, באגף בכיר אסטרטגיה ותכנון מדיניות, ואחראית בין היתר על תהליכי רגולציה, התאמת חקיקת העבודה לשינויים שחלו בעולם העבודה, ועוד. טרם כניסתה לשירות הציבורי פעלה במגזר השלישי במגוון תפקידים ועמותות. בתפקידה האחרון שימשה כמנהלת אגף החינוך של עמותת "במעגלי צדק". את דרכה המקצועית החלה עוד כסטודנטית עת יזמה והקימה פרוייקטים חברתיים.

קצת עלי

מוריה היא ירושלמית מלידה, ומתגוררת בעיר גם כיום עם משפחתה. היא נשואה ליחיעם ואם לארבעה: מעיין, תמר, אלעד ורעות. בשעות הפנאי היא אוהבת לטייל, לכתוב, לבשל ולקרוא, ונהנית מאוד ממשחקי חשיבה ואסטרטגיה.

השכלה

מוריה היא בעלת תואר שני במדיניות ציבורית ותואר ראשון בעבודה סוציאלית – שניהם מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. היא בוגרת תוכנית הצוערים לשירות המדינה (מחזור ראשון), ובוגרת תוכנית תהודה – בית מדרש למנהיגות יהודית (מבית "קולות" ומדרשת אורנים).