חזרה לעמוד ׳מי ברשת׳

כפיר מצוינים

מנהל צוות שלטון מקומי באגף פנים תכנון ופיתוח, משרד ראש הממשלה

רקע מקצועי

משנת 2016 משמש כפיר כראש תחום בכיר לפיתוח כלכלי באגף פנים תכנון ופיתוח במשרד ראש הממשלה, ובשנת 2020 מונה למנהל צוות שלטון מקומי באגף. במסגרת תפקידו מקדם כפיר תכנית לייעול ושיפור ממשקי העבודה בין הממשלה לרשויות המקומיות ועומד בראש הוועדה לביזור סמכויות והפחתת רגולציה על השלטון המקומי. בין היתר הוביל את תכנית הממשלה למאבק בתאונות הדרכים וכן את ההחלטה על אזורי עדיפות לאומית. קודם לכן ביצע כפיר מספר תפקידים בשירות הציבורי: מנהל כלכלת רכש במשרד הביטחון, מנהל תקציב מינהל התכנון ותקציבן רשויות מקומיות במינהל השלטון המקומי במשרד הפנים. בעבר היה כפיר בעלים של עסק פרטי לשירותי מסירות והגשות משפטיות.

קצת עלי

כפיר מתגורר באשדוד. הוא נשוי לרין ואב לשני בנים ובת. בשעות הפנאי הוא מנחה בהתנדבות סדנאות להתנהלות כלכלית נכונה בארגון "פעמונים". בנוסף, הוא פעיל בפורומים שונים להגברת המודעות החברתית-כלכלית וליצירת שיח ענייני בתחום.

השכלה

לכפיר תואר שני בכלכלה עיונית, ותואר ראשון בכלכלה וסוציולוגיה, שניהם מאוניברסיטת בר-אילן. עבודת התזה שלו, שעל בסיסה פרסם מאמר בכתב העת European Journal of Political Economy, עסקה בהשפעתם של מאפיינים כלכליים ודמוגרפיים על שיעורי הצבעה בבחירות.