חזרה לעמוד ׳מי ברשת׳

יהודה קורנבליט

מנהל אגף חינוך, עיריית ביתר עילית

רקע מקצועי

יהודה מוביל יוזמות מערכתיות במערכת החינוך החרדי, בעיקר בתחום ההכשרה והפיתוח המקצועי. הוא מייסד שלוחות של מכללות אקדמאיות במגזר. עוד הוא פועל להטמעת חדשנות ודרכי הוראה מגוונים ומתקדמים בעיקר בחינוך המיוחד, ולקידום הידע בתחום ההתפתחות המוטורית, השפתית והרגשית בגיל הרך. במקביל להקמת מסלולים להכשרת מורים בירושלים ובפריפריה, המותאמים לציבור החרדי והחסידי, הוא מקדם פעילות להגברת המודעות לחשיבותם של לימודים גבוהים והכשרה מקצועית בקרב הצעירים במגזר. כיום יהודה הוא ראש מינהל חינוך בביתר עילית. במערכת החינוך העירונית מתחנכים 24 אלף תלמידים ב-87 מוסדות חינוך, ישיבות וסמינרים. הוא מקדם פרויקטים חינוכיים למעורבות חברתית וקהילתית, לשאיפה למצוינות ולפיתוח מנהיגות, למתן מענה לצמצום הנשירה ולאיתור מוקדם. יהודה חבר בפורום תקוה ישראלית בחינוך של בית הנשיא. הפורום הוקם ברוח 'נאום השבטים' במטרה ליצור גשר של הבנה והכרה בין השבטים השונים בישראל.

קצת עלי

יהודה מתגורר בביתר עילית. הוא נשוי ואב לעשרה. מחנך בנשמה, חבר ושותף בארגון 'בנינו' המסייע ויוזם פעילויות רווחה ופנאי למשפחות צמי"ד. אוהב ללמוד וללמד, ומאמין בלמידה תמידית ובהתמקצעות התורמות לצמיחה אישית ומקצועית.

השכלה

יהודה הוא בוגר בית מדרש גבוה להוראה והוסמך ע"י הרבנות הראשית לישראל, ובעל תואר שני במינהל מערכות חינוך ממכללת ליפשיץ, ותואר ראשון בחינוך מיוחד ממכללת ירושלים. בוגר בית ספר למנהיגות חינוכית של מנו"ף ואבני ראשה.