חזרה לעמוד ׳מי ברשת׳

יאסר חוג’יראת

מנהל המעבדה המרכזית לקורונה של מיי הייריטאג׳

רקע מקצועי

יאסר הוא מנהל המעבדה המרכזית לקורונה של מיי הייריטאג׳. לפני כן היה ראש מנהלת המחקר ומנהל מכון המחקר במרכז רפואי זיו. בשנים 2016-2018 כיהן בתפקיד מנ”כל חברת אלפנאר )חברה לתועלת הציבור( לקידום התעסוקה בחברה הערבית, הדרוזית והצ’רקסית מאז שנת 2016 . אלפנאר היא מיזם חברתי שקם מתוך ולמען החברה הערבית במטרה להעצים ולפתח את כוח העבודה, לשלבו בתעשייה ולאפשר לעובדים קריירה ופרנסה מכובדת ובטוחה. הארגון הקים ומפעיל 21 מרכזי ריאן – מרכזי הכוון לתעסוקה הפזורים בכל הארץ. בשנים 2013-2008 כיהן כראש המועצה המקומית ביר אלמכסור, ומאז שנת 2014 הוא חבר דירקטוריון בחברות ממשלתיות . בשנים 2008-1997 הקים וניהל את המעבדה לגנטיקה מולקולרית בבית חולים העמק בעפולה, ובשנים 2015-2014 היה אחראי לתכנון הקמתה של המעבדה לשבבים גנטיים במרכז רפואי כרמל שבחיפה. יאסר הוא בעל ניסיון עשיר בהוראה. הוא החל את דרכו כמורה לכימיה ולביולוגיה בתיכון ביר אלמכסור, וכיום הוא מרצה בכיר מן החוץ בחוג לסיעוד במכללה האקדמית עמק יזרעאל ובבית ספר לסיעוד בבית חולים אנגלי מימסי נצרת. בעבר היה מרצה בכיר במוסדות אקדמיים נוספים.

קצת עלי

יאסר הוא ערבי בדואי משבט חוג'יראת. הוא מתגורר ביישוב ביר אלמכסור, נשוי לאבתיסאם ואבא לשישה: אסיל - רוקחת, סג'א והדיל - סטודנטיות לרפואה, מחמוד, אדם וריתאל - תלמידי בבית ספר יסודי. יאסר אוהב ספורט, בעבר שיחק כדורגל וכיום הוא רץ ושוחה.

השכלה

יאסר הוא דוקטור לגנטיקה. הוא קיבל את הדוקטורט שלו מהאוניברסיטה העברית, ועשה את הפוסט-דוקטורט בטכניון בתחום הגנטיקה של הסרטן ובמכון לחקר הסרטן באנגליה Imperial cancer research foundation . ליאסר תואר שני בביוכימיה מהאוניברסיטה העברית ותואר ראשון בביולוגיה מהאוניברסיטה העברית.