חזרה לעמוד ׳מי ברשת׳

ג’בר אבו אלקיעאן

מפקח רשותי, משרד החינוך מינהל חברה ונוער, דרום באר שבע

רקע מקצועי

ג'בר הוא מפקח רשותי, משרד החינוך מינהל חברה ונוער, דרום באר שבע. לפני כן היה מפקח רשותי במינהל חברה ונוער במחוז דרום, משרד החינוך. במסגרת תפקידו היה ממונה על החינוך הבלתי פורמלי בחברה הבדואית בדרום, פיקח על החינוך החברתי הקהילתי והערכי, על המעורבות החברתית ועל מועצות התלמידים בשעות בית הספר. בשעות אחר הצהריים היה אחראי לפעילות הבלתי פורמלית ועל תרבות הפנאי ברשויות המקומיות, המתקיימת במסגרת מחלקות הנוער, ועל הפעילות  החברתית הקהילתית, התנועות וארגוני הנוער, המנהיגות הצעירה הייצוגית והייעודית. עוד הוא ריכז מטעם המחוז את תוכנית "אתגרים" לקידום החינוך הבלתי פורמלי בחברה הערבית הבדואית בדרום. בשנים 1998–2007 עבד ג'אבר בבית הספר מקיף עמל תל שבע ומילא שם שורה של תפקידים: מורה, מחנך, רכז שכבה, מורה לאנגלית ולגיאוגרפיה, מדריך של"ח וידיעת הארץ ורכז טיולים, רכז חינוך חברתי וחבר צוות הנהלה. כן היה שותף בצוות המחוזי של כותבי התוכניות ומנחי של"ח במחוז. נוסף על כך היה מדריך ורכז נוער, מדריך נוער בסיכון ומדריך טיולים וחוגי סיור בחברה להגנת טבע, ושימש כמורה חונך למורים חדשים בגיאוגרפיה ושל"ח ובידיעת הארץ.

קצת עלי

ג'בר התגורר בעבר באום אלחיראן, ולאחרונה עבר לחורה. הוא נשוי ואב לארבעה בנים. ג'בר הוא אוהד מושבע של ספורט לסוגיו, במיוחד כדורגל וכדורסל, ואוהב טיולים וטבע.

השכלה

לג'בר דוקטורט במינהל חינוכי מאוניברסיטת אלירמוק בארבד ירדן, תואר שני ותואר ראשון בגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי – שניהם מאוניברסיטת בן גוריון. נוסף על כך יש לו תעודת הוראה ורישיון הוראה בגיאוגרפיה, תעודת מורה של"ח ורישיון הוראה בשל"ח וידיעת הארץ.