חזרה לעמוד ׳מי ברשת׳

אשל קליינהאוז

מנהל תחום עתודות מנהלים במכון אבני ראשה

רקע מקצועי

אשל הינו מנהל תחום עתודות מנהלים במכון אבני ראשה. לפני כן ניהל את "תוכנית בארי" במכון שלום הרטמן.  התוכנית שמה לה למטרה להחזיר לציבור הכללי היהודי את הבעלות על ארון הספרים היהודי ואת הזיקה אליו, וזאת  באמצעות מערכת החינוך הממלכתית והמקצוע תרבות יהודית-ישראלית בגישה פרשנית, פלורליסטית והומניסטית, המבקשת כדי  להפוך את החברה בארץ ליהודית ודמוקרטית. התוכנית מלווה בצוותי חינוך ביותר מ-100 בתי ספר על-יסודיים ותומכת בהם באמצעות הנחיית צוותים, הכשרת מורים, כתיבת ספרי לימוד, ארגון ימי עיון ופעילות חווייתית התנסותית. בשנים 2008–2016 ניהל אשל את בית הספר העל-יסודי שש-שנתי "בית החינוך המשותף חוף השרון".   לפני כן לימד היסטוריה, אזרחות ותרבות ישראל, ומילא שורה של תפקידים בבתי ספר בתל מונד וברעננה.  את דרכו החינוכית החל אשל בשנים 1993–1996 כרכז חוגי סיירות ירושלים של החברה להגנת הטבע.

קצת עלי

אשל הוא בן קיבוץ חצרים, ומתגורר בתל אביב. הוא נשוי לדפנה, פסיכולוגית קלינית, ואב לשלושה בנים. בשעות הפנאי הוא חייב לאזן את הישיבה המרובה בטיולים רכובים או רגליים, בשחייה או בכל פעילות אחרת בחוץ.

השכלה

אשל הוא בעל תואר שני בניהול מערכות חינוך , ותואר ראשון בהיסטוריה כללית ופילוסופיה – שניהם מטעם אוניברסיטת תל אביב. נוסף על כך השלים לימודי תעודת הוראה. את עבודת המ"א שלו כתב על הדרכת משלחות לפולין.