חזרה לעמוד ׳מי ברשת׳

אסף שירמן

יועץ כלכלי בכיר לשר האוצר

רקע מקצועי

אסף הוא יועץ כלכלי בכיר לשר האוצר. לפנ יכן ניהל את תחום חינוך והשכלה גבוהה באגף השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר. ניהל צוות של שלושה עובדים. מתוקף תפקידו אחראי על קביעת מדיניות השכר ותנאי ההעסקה של עובדי ההוראה במערכת החינוך, ושל הסגל האקדמי הבכיר, הזוטר והמנהלי במוסדות להשכלה גבוהה. בין היתר, הוא עוסק בקידום רפורמות במערכת החינוך ובהובלת תהליכי משא ומתן מול ארגוני המורים וארגוני הסגל במערכת ההשכלה הגבוהה. זאת תוך עבודה משותפת עם גורמים בכירים במשרד החינוך, במועצה להשכלה גבוהה, במוסדות האקדמיים, בכנסת, בממשלה ובארגון ה-OECD. בתפקידו הקודם היה כלכלן באגף, אחראי על מערכת הביטחון ועל משרד התחבורה.

קצת עלי

נולדתי וגדלתי במושב בית עובד, כיום מתגורר בתל אביב עם בת זוגי אילה. נהנה לטייל בארץ ובעולם ככל שהעבודה מאפשרת... חובב אקטואליה, תשבצי היגיון ובימים נטולי קורונה - צפייה במשחקי הפועל תל אביב.

השכלה

דוקטורנט בבית הספר למדעי המדינה באוניברסיטת תל אביב, כותב עבודת מחקר בנושא מעורבות ארגוני עובדים בקידום רפורמות ממשלתיות. תואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. תואר ראשון בכלכלה ויחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית (מצטיין דיקן).