חזרה לעמוד ׳מי ברשת׳

אוראל יפרח

סמנכ"ל כספים וראש אגף דיור וחדשנות, דירה להשכיר, החברה הממשלתית לדיור והשכרה בע"מ

רקע מקצועי

לאחר מספר שנים במשרד האוצר מונה אוראל לחבר הנהלה ולראש אגף שכירות ארוכת טווח בחברת "דירה להשכיר – החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה", המקדמת את הקמתן של אלפי יחידות דיור בשכירות ארוכת טווח ברחבי המדינה, ומובילה תכנון של עשרות אלפי יחידות דיור במסגרת תוכנית הדיור הלאומית. בתפקידו האחרון כיהן אוראל כמנהל תחום שיכון ומקרקעין באגף החשב הכללי, והיה ממונה על תחום הנדל"ן. במסגרת זאת היה אחראי לניהול תקציבי חטיבת המקרקעין ומערכי הכספים במשרד השיכון, רמ"י, חברות הדיור הציבורי ועוד. נוסף על כך היה אמון על גיבוש ויישום מודלים כלכליים ועל ביצוע המדיניות הממשלתית בתחומי השיכון והמקרקעין. עוד היה אוראל אחראי למערך הלוואות המדינה והסיוע בדיור, כיהן כיו"ר הוועדה המיוחדת מכוח חוק הלוואות לדיור ומנהל קרן המע"מ הממשלתית, ושימש כדירקטור מטעם משרד האוצר בתאגידים בתחום הדיור. את שירותו הצבאי עשה אוראל בנח"ל כלוחם ומפקד, וכיום הוא סמ"פ במילואים בדרגת סגן.

קצת עלי

אוראל מתגורר ביישוב ניצן. הוא נשוי ללורל ואב לרום ולצור. בשעות הפנאי הוא עוסק ברכיבת שטח, מטייל בשבילי הארץ עם ילדיו, ומכור לספרי מתח ובילוש.

השכלה

אוראל הוא בעל תואר שני במנהל עסקים – התמחות בניהול פיננסי מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר ראשון (בהצטיינות) בחשבונאות ומערכות מידע מהמרכז האקדמי לב. נוסף על כך הוא בוגר קורס דירקטורים מטעם אוניברסיטת תל אביב.