אדוות הינה מיזם משותף למשרד החינוך וארגון מעוז, אשר נועדה לגבש את העתודה הניהולית הבכירה והמובילה במערכת החינוך. המיזם שואף לייצר שפה משותפת סביב אתגרי הליבה של מערכת החינוך, להגדיל את האמון בין השחקנים הבכירים במוקדי ההשפעה השונים של המערכת, לפתח את המנהיגים הקיימים במערכת החינוך, ליצור רשת של מנהיגים המחוללים שינויים משמעותיים במשותף ולקדם באפקטיביות תהליכי שינוי שייטיבו עם התלמידים, צוותי החינוך והמערכת

לצערנו, ההרשמה לתוכנית אדוות של מעוז ועתודות לישראל סגורה

רוצים לקבל תזכורת לפני שמתחילה ההרשמה למחזור הבא?

לחצו לתזכורת

חזון המיזם

מנהיגות חינוכית הפועלת במשותף אל מול אתגרי מערכת החינוך בישראל, תוך חתירה ליצירת שפה משותפת והכנת המערכת לעתיד דינמי, בלתי צפוי ומשתנה

מטרות התוכנית

רשת בכירה משפיעה

בניית רשת בכירה של מנהיגות ומנהיגים משפיעים המקדמים תפיסה ממלכתית במערכת החינוך

הובלת תהליכי שינוי

קידום והובלה של תהליכי שינוי אפקטיביים במערכת החינוך

קידום ראייה מערכתית ואמון

קידום ראייה מערכתית ואמון בין ארגונים שונים וקהילות שונות בתוך מערכת החינוך המיוצגים ע”י העמיתים וחבר הרשת

פיתוח אישי ומקצועי

פיתוח אישי ומקצועי של העמיתים וחברי הרשת, בדגש על יכולות מנהיגות ומיומנויות ניהול ארגוניות מערכתיות

מסגרת התוכנית

כשבעה שבועות של למידה אינטנסיבית הפרוסים לאורך השנה, מתוכם כעשרה ימי למידה בארה”ב שבוע מתוכם באוניברסיטת הרווארד

פורמט של Training Job The On המאפשר להמשיך בעבודה בד בבד עם ההשתתפות בתוכנית, תוך חיכוך מתמיד עם אתגרי המציאות

הכרת המרחב הציבורי ברמה הקהילתית, המוניציפלית, הלאומית והבינלאומית תוך עיסוק בשאלות ערכיות וזהותיות בדגש על עולם החינוך

היכרות עם גורמים ממשל שונים בעלי השפעה במערכת החינוך, הרצאות וסדנאות בנושא הובלת שינוי ועוד.

למידת עמיתים והתייעצות משותפת אודות האתגרים שנמצאים על שולחן העבודה של עמיתי התוכנית.

תוכנית מאיצים ייעודית הכוללת הקניית כלים מקצועיים, משאבים, ורתימת מומחים לטובת האצת פרויקטים משולחן העבודה

תהליך המיון

תהליך המיון כולל ארבעה שלבים: שאלון הרשמה ראשוני, יום הערכה, ראיונות ממליצים וועדת קבלה מול נציגי הועד המנהל ונציגי צוות מעוז.

  • נוכחות פיזית ביום הערכה ובוועדת הקבלה הינה תנאי הכרחי להמשך התהליך!
  • בשלבים המתקדמים של המיון יתבקשו המועמדים להציג אישור ממונה.
  • תאריכי תהליך המיון (ימי הערכה וועדות הקבלה) אינם סופיים וייתכנו שינויים.

שלב א

שאלון הרשמה אחיד לכלל התוכניות.

שלב ב

יום הערכה הכולל חלק קבוצתי וחלק אישי.

שלב ג

ראיונות ממליצים.

שלב ד

ועדת קבלה – ראיון עם השותפים מארגון מעוז, עתודות לישראל והמשרד הממשלתי, צוות התוכנית ונציגים של חברי רשת מעוז.

מידע נוסף

לשאלות ניתן ליצור קשר ב – maozadmission@maoz-il.org

עמיתי מחזור ג'

רועי אסף

ראש האגף לפיתוח חברתי כלכלי חברה חרדית

רקע מקצועי

ראש האגף לפיתוח חברתי ברשות לפיתוח כלכלי של החברה הערבית במשרד לשוויון חברתי (בעבר פעלה ממשרד ראש הממשלה). אחראי על תכנון המדיניות החברתית -כלכלית של החלטת הממשלה 922 - תכנית לפיתוח כלכלי לחברה הערבית 2016 -2020 בהיקף מוערך של 15 מיליארד ₪ בשיטה של שינוי מנגנוני הקצאה כמו גם על ניהול התכנית. האגף אחראי על מעקב, בקרה, תכנון וביצוע מדיניות ופרויקטים בין השאר בתחומים: שדרוג ההון האנושי, התעסוקה, ההשכלה הגבוהה והמדע, ועל נושאים ופרויקטים חברתיים שונים. אחראי ברשות ויוזם תוכנית החומש המורחבת של מל"ג ות"ת להנגשת השכלת גבוהה לאוכלוסיית המיעוטים בתקציב של כ- 900 מלש"ח, האגף אחראי על הקשר עם משרד החינוך בתכנית 'אתגרים' לחברה הערבית בישראל.

קצת עלי

רועי מתגורר ברחובות. הוא נשוי ואב לשלושה ילדים. בשעות הפנאי הוא משחק במחשב ומנגן (קצת) באקורדיון.

השכלה

רועי הוא בעל תואר ראשון ושני מחקרי ביחסים בין-לאומיים ומדע המדינה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. הוא מסיים תואר בכלכלה מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

שגיא בר

מנכ"ל, המרכז לחינוך סייבר, קרן רש"י

רקע מקצועי

שגיא עוסק כבר יותר מעשור בחינוך טכנולוגי בדגש על מיזמים רחבי השפעה לאוכלוסיות מודרות, עם התמחות במיומנויות המאה ה-21 והטמעתן דרך לימודי מחשבים וסייבר. הוא בעל ניסיון קודם של 25 שנה במחקר ופיתוח ביחידות הטכנולוגיה של אגף המודיעין בצה"ל, הכולל פיתוח מוצרים עתירי טכנולוגיה וחדשנות לצד ניהול צוותי מו"פ גדולים.

קצת עלי

שגיא מתגורר בכרכור. הוא נשוי ואב לארבעה ילדים. הוא אוהב אדם, טבע וטכנולוגיה.

השכלה

שגיא הוא בעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בן-גוריון, ותואר ראשון ושני בהנדסה מהטכניון.

אלי ברקת

משנה למנכ"ל, כי"ח - כל ישראל חברים

רקע מקצועי

אלי הוא מנכ"ל "כל ישראל חברים" ועורך האתר "החכם היומי". בעבר היה סמנכ"ל חינוך ב"כל ישראל חברים", ראש בית המדרש "ממזרח שמש" למנהיגות חברתית, ומנהל בית הלל באוניברסיטה העברית. אלי היה יו"ר "פנים – איגוד הארגונים להתחדשות יהודית", יו"ר רשת בתי המדרש בישראל, ויו"ר "נוער צדק חברתי". הוא היה חבר בוועדת ביטון להעצמת הזהות של יהדות ספרד והמזרח במערכת החינוך, חבר במועצה הבין-לאומית של הקרן החדשה לישראל, חבר ועדת פרס פועל/ת צדק בחינוך, וחבר ועד "מעיין החינוך הדמוקרטי". אלי ערך את הספר א-מיתיות: צדק-חברתי, מגדר ומדרש, ויזם את הוצאת הספר מסורת בעידן מודרני: חכמים ספרדים בדורות האחרונים. הוא זוכה פרס זכויות האדם של NIF – אנגליה.

קצת עלי

אלי גר בשכונת פסגת זאב שבירושלים. הוא נשוי ואב לשישה בנים.

השכלה

אלי בעל תואר ראשון מהחוג ללימודי האסלאם מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

אשרף ג’בור

מנהל התכנית הלאומית להנגשת השכלה גבוהה "רואד", אלומה, ות"ת-מל"ג

רקע מקצועי

מאז שנת 2104 אשרף מנהל את התוכנית הלאומית להנגשת השכלה גבוהה לחברה הערבית, הדרוזית, הצ'רקסית והבדואית. במסגרת תפקידו הוא אחראי ליותר משבעים יישובים ברחבי הארץ, המנוהלים על ידי חמישה מנהלי אזור ויותר מ-65 רכזים יישוביים. קודם לכן ניהל אשרף את התיכון העירוני שפרעם, ועבד במחוז צפון במשרד החינוך כמדריך מלווה לתיכונים בנצרת. את דרכו החל כמורה ומחנך הן במגזר היהודי הן במגזר הערבי. הוא היה בוחן באגף בחינות במשרד העבודה, וריכז את תחום ההכשרה המקצועית למבוגרים מהחברה הערבית ברשת עמל הישגים בצפון.

קצת עלי

אשרף מתגורר בשפרעם. הוא נשוי לג'ומאנה ואב לפואד ולמיריל. בשעות הפנאי הוא אוהב לטייל בארצנו היפה, ומתנדב בארגונים הדוגלים בחיים משותפים בין ערבים ליהודים. אשרף נמנה עם מייסדי המדרשה למנהיגות ישראלית משותפת, וחבר בוועדות חינוך שונות.

השכלה

אשרף הוא בעל תואר שני בניהול מערכות חינוך ובעל תואר ראשון במדעי החינוך – שניהם מטעם אוניברסיטת חיפה. נוסף על כך הוא השלים לימודי תעודת הוראה, והוא בוגר התוכנית ליועצי קריירה לבעלי תואר שני מטעם אוניברסיטת תל אביב.

ברנית גולן-יוסובש

מפקחת על הפיתוח המקצועי, מחוזות ירושלים ומנח"י, משרד החינוך

רקע מקצועי

ברנית מכהנת כמפקחת על הפיתוח המקצועי במחוזות מנח"י וירושלים. במסגרת תפקידה היא מובילה את הלמידה המקצועית של עובדי ההוראה, יוזמת ומפתחת מודלים עדכניים לפיתוח מקצועי של סגלי הוראה במרכזי הפסג"ה, שותפה ביישומם ומבצעת פעולות הערכה על מידת האפקטיביות שלהם בפועל. קודם לכן ניהלה ברנית מרכז פסג"ה ירושלים והובילה שינוי כולל למיצוב ולמיתוג המרכז כגוף יעץ פדגוגי בעיר ירושלים. השינוי העיקרי היה הידוק הקשר בין מרכז הפסג"ה לבין בתי הספר בעיר, המנהלים והצוותים החינוכיים. קודם לניהול הובילה ברנית במחוזות את החינוך החברתי-ערכי והטמיעה את תוכנית "מפתח הלב" בכמאתיים בתי ספר. עוד כיהנה כרפרנטית להטמעת רפורמת "אופק חדש". ברנית שותפה בוועדות מרכזיות במערכת בנושאים רבים: הגדרת תפקיד המפקח במערכת, בניית תוכנית אסטרטגית ארצית של הפיתוח המקצועי, הצמחת דרג הביניים במערכת, הטמעת תוכנית החומש במזרח ירושלים, ורפרנטית במכון אבני ראשה.

קצת עלי

ברנית מתגוררת בעיר מודיעין. היא אם לשני בנים. אוהבת בעיקר להאזין למוזיקה ולנגן.

השכלה

ברנית היא בעלת תואר שני בניהול ידע ומידענות מטעם מכללת דוד ילין, ותואר ראשון בחינוך ויחסים בין-לאומיים מטעם האוניברסיטה העברית. היא בוגרת לימודי הכשרת מנהלים בהצטיינות ובעלת תעודת דירקטוריונית.

שלומי דהן

מנהל אגף חינוך, עיריית טירת כרמל

שלומי דהן

מנהל אגף חינוך, עיריית טירת כרמל

עלי הואשלה

מנהל מחלקת חינוך מיוחד וחינוך בלתי פורמאלי, מועצה אזורית נווה מדבר

עלי הואשלה

מנהל מחלקת חינוך מיוחד וחינוך בלתי פורמאלי, מועצה אזורית נווה מדבר

שנית הראל

ממונה (תמיכות והתקשרויות), לשכה משפטית משרד החינוך

רקע מקצועי

שנית החלה דרכה בלשכה המשפטית של משרד המדע, התרבות והספורט (כתוארו אז), ומאז שנת 2003 היא מועסקת בלשכה המשפטית של משרד החינוך. היא מתמחה בתחום התמיכות שמעניק המשרד לגופים מהמגזר השלישי (חברה אזרחית) והקצבות לרשויות מקומיות ולגופים המפעילים בתי ספר. במסגרת זו היא מלווה חלק גדול מתוכניות הדגל ומהרפורמות של המשרד בשנים האחרונות, לרבות תוכנית "ניצנים"; בתי ספר של החופש הגדול, רפורמת "הסייעת השנייה".

קצת עלי

שנית מתגוררת בירושלים. הוא נשואה ואם לשלוש בנות. התנדבה בעבר במרכז לסיוע לנפגעות תקיפה מינית ובעמותת סינגור קהילתי. בזמנה הפנוי היא אוהבת לטייל בארץ ובעולם.

השכלה

שנית היא בעלת תואר ראשון ותואר שני במשפטים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, וכן בעלת רישיון לעריכת דין.

משה זייברט

סמנכ"ל צהר הלב

משה זייברט

סמנכ"ל צהר הלב

עמנואל זילברמן

מנהל אגף ממלכתי וממ"ד וממונה חינוך על יסודי, עיריית ירושלים

עמנואל זילברמן

מנהל אגף ממלכתי וממ"ד וממונה חינוך על יסודי, עיריית ירושלים

יוסי חיות

WIX ,מנהל תחום חינוך

רקע מקצועי

יוסי הוא מנהל תחום חינוך בחברת Wix. הוא מייסד התוכנית לזכויות ניצולי שואה ומנחה קליני בתוכנית לצדק כלכלי המתמחה בעסקים חברתיים וביזמות זעירה של אוכלוסיות מוחלשות – שתיהן במרכז לחינוך משפטי קליני שבאוניברסיטת תל אביב. על הקמת הקליניקה לניצולי השואה הוענק ליוסי "עיטור האור" במעמד נשיא המדינה והרמטכ"ל.

קצת עלי

יוסי מתגורר בתל אביב. הוא נשוי לאורית ואב לאלונה ולגליה.

השכלה

יוסי הוא עורך דין לשעבר, בעל תואר שני במנהיגות ציבורית מטעם אוניברסיטת תל אביב.

יותם טרון

מנכ"ל משותף, המכון הדמוקרטי

רקע מקצועי

יותם הוא מנכ"ל שותף במכון הדמוקרטי החל משנת 2014. המכון הדמוקרטי מקדם תרבות דמוקרטית באמצעות הובלת תהליכי דמוקרטיזציה של מוסדות וארגונים, הכשרת מנהיגות דמוקרטית ובניית רשת השפעה דמוקרטית. יותם מנהל כ-120 עובדים שפועלים בכל רחבי הארץ בתוכניות ובפרויקטים שונים של המכון הדמוקרטי. לפני תפקידו כמנכ"ל שותף יותם היה שותף להקמה ולניהול של תוכנית "חלוץ חינוכי", ונוסף על כך ניהל את תוכנית הכשרת המורים "החממה ליזמות חינוכית חברתית" במכללת סמינר הקיבוצים. לפני כניסתו לעולם השינוי החברתי היה יותם טייס בחיל האוויר וניהל פרויקטים באפריקה.

קצת עלי

יותם מתגורר בתל אביב עם קרני ועם שלושת ילדיהם. בשעות הפנאי הוא מטייל הרבה, קורא ומנגן בגיטרה.

השכלה

יותם הוא בעל תואר שני בחינוך מטעם אוניברסיטת תל אביב, ותואר ראשון בהיסטוריה ופילוסופיה מטעם אוניברסיטת חיפה.

קלי כהן

מזכ"ל תנועת הצופים העבריים בישראל

רקע מקצועי

מאז שנת 2015 קלי הוא מזכ"ל תנועת הצופים העבריים בישראל. במסגרת תפקידו הוא אחראי לפעילות העמותה ותנועת הנוער בהיבט החינוכי, התקציבי והתפעולי. טרם הגעתו לתנועה מילא קלי במשך 12 שנים מגוון תפקידים בסוכנות היהודית. הראשון שבהם היה שליח קהילתי בטולסה שבאוקלהומה, והאחרון שבהם היה מנהל קשרי קהילה צפ"א של הסוכנות (ראש המשלחת הסוכנותית בארצות הברית ובקנדה) את הקריירה המקצועית שלו התחיל קלי בתנועת הצופים, שם התקדם במסלול התפתחותי תנועתי – מדריך שכבה, מרכז שבט, רכז הדרכה הנהגתי, ומנהל מחלקת הדרכה. בתפקידי האחרון היה מנהל מרחב צפון (סמזכ"ל).

קצת עלי

קלי מתגורר ביבנה. הוא נשוי לפרח ואב לשלושה – נבו, סהר ושקד. הוא אוהב עד מאוד טיולים, קריאה וזמן משפחתי.

השכלה

קלי הוא בעל תואר שני במִנהל החינוך במסלול לניהול מערכות וארגונים חינוכיים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר ראשון (B.Ed) בחינוך עם תעודת הוראה בהיסטוריה ואזרחות לחטיבת הביניים מטעם מכללת סמינר הקיבוצים.

נרית כץ

מנהל תחום דעת מתמטיקה על יסודי (מפמ"ר מתמטיקה עי"ס), אגף מדעים מזכירות פדגוגית, משרד החינוך

רקע מקצועי

נרית היא מפמ"ר מתמטיקה על-יסודי במשרד החינוך. בעבר עבדה כמורה למתמטיקה בתיכון, וכמדריכה בית ספרית. במסגרת תפקידה היא אחראית ללימודי המתמטיקה בכיתות ז'-י"ב, כולל מבחני הבגרות במתמטיקה, מבחני המפמ"ר ומיצ"ב ח'. עוד היא ממונה על הפיתוח המקצועי והתוכניות השונות במתמטיקה, ושותפה בתוכנית הלאומית במתמטיקה שהוביל השר נפתלי בנט – 5פי2: היוזמה להרחבת מעגל המצוינות.

קצת עלי

נרית נשואה לשי ואם לארבעה ילדים. בקיץ עברה דירה לאלון שבות.

השכלה

נרית היא בעלת תואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב, ותואר שני במתמטיקה. שניהם מבר- אילן.

ליסה לוי

ראש תחום עתודת מנהלים, אבני ראשה, המכון הישראלי למנהיגות בית ספרית

ליסה לוי

ראש תחום עתודת מנהלים, אבני ראשה, המכון הישראלי למנהיגות בית ספרית

ענת לידור מאיר

מנהלת האגף לגיל הרך, עיריית תל אביב

רקע מקצועי

לפני כחודשיים החלה ענת את תפקידה כמנהלת האגף לגיל הרך בעיריית תל אביב. תפקיד זה מזמן לה אפשרות מרגשת להשפעה ולצירת תהליכים חינוכיים לגילי לידה עד שלוש, לצמצום הפערים במקום הראשון שבו מתחילים להתהוות, ולהמשיך ולדאוג לתהליכי חינוך משמעותיים בגילי שלוש עד שש בגני הילדים העירוניים. בתפקידה הקודם הייתה קרוב לארבע שנים מנהלת ומנחה של תוכניות לפיתוח מקצועי של צוותי חינוך והוראה ביחידת התוכן במכון ברנקו וייס, ולפני כן ניהלה והנחתה במסגרת המכון במשך תשע שנים תוכניות חינוכיות לבני נוער מהפריפריה החינוכית והגיאוגרפית. את דרכה החינוכית החלה ענת בחינוך הבלתי פורמלי. היא גדלה בתנועת הנוער "מכבי צעיר", שם ריכזה סניפים, קורסי הדרכה, משלחות ועוד. כסטודנטית עבדה כשנתיים בבית ילדים שהוצאו מביתם, ולאחר מכן הדריכה שלוש שנים בפנימייה של בית הספר למדעים ולאומנויות בירושלים. בהמשך ריכזה מרכז למידה בדרום תל אביב במסגרת עמותת צבע, ולאחר מכן החלה במסע הארוך והמשמעותי במכון ברנקו וייס.

קצת עלי

ענת גרה עם משפחתה במודיעין. ב-14 השנים האחרונות היא חיה בזוגיות עם רוני, והיא אם לארבעה – יובל (בת תשע), אלון (בן שמונה), נגה (בת 6) ושחר (בת ארבע). שני הדברים שהמשפחה הכי אוהבת לעשות הם לטייל בטבע ולשיר ולרקוד ביחד. כששעות הפנאי של שלה ישובו אליה תחזור ענת לשחק כדורסל, לרקוד ריקודי עם ולקרוא ספרים.

השכלה

ענת היא בעלת תואר שני בחינוך מיוחד ותואר ראשון בחינוך, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה – שניהם מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. היא למדה התמקדות בסיסית והסמכה בהתמקדות (Focusing), השתתפה במגוון קורסי הנחיה, ובשנה הבאה תתחיל בלימודים לתעודת הוראה.

חיים מויאל

מנהל האגף לחינוך ילדים ונוער בסיכון, משרד החינוך

חיים מויאל

מנהל האגף לחינוך ילדים ונוער בסיכון, משרד החינוך

מרים עווד מורד

רכזת הקהילה הערבית, תנועת דרור בתי חינוך

רקע מקצועי

מאז 2006 אני מרכזת את מחלקת ההדרכה הארצית של מעגל הקנים הערבים בתנועת הנוער העובד והלומד. במסגרת זו אני אחראית על תהליכי ההתחנכות של למעלה מ150 אלף חניכים מכיתות ד' עד שירות לאומי-אזרחי בנוסף להכשרות לרכזי הקנים ורכזי המחוזות. הובלתי תהליכים חינוכיים מעמיקים וארוכי טווח בניסיון לייצר דיאלוג בין אוכלוסיות שונות ומגוונות הן בחברה הישראלית בכלל ובחברה הערבית בפרט. פיתחתי זרם חינוכי ייחודי לנוער הערבי: מצד אחד נוער אשר גאה בהיסטוריה שלו ורואה בזהות הפלסטינית והישראלית שלו מקור כוח להובלת דיאלוג אנושי יותר בין שני העמים. מערכי הפעולות וחוברות הדרכה הכתובות בערבית ושואבות השראה מהתרבות הערבית ורואות בדתות מקור השראה ולא סמכות. כשהסמכות העליונה היא שוויון ערכו של כל אדם ללא הבדל של דת, מין, מגדר, לאום, עם או נטייה מינית.

קצת עלי

מרים גרה בכפר מועאוויה שבוואדי עארה. היא נשואה לקוסאי ואם לאסיה ולאת'ילה. בשעות הפנאי היא אוהבת לבלות במוזיאונים, להאזין לקונצרטים, וכמובן – לקרוא ספר טוב.

השכלה

מרים היא בעלת תואר שני במגמה לחינוך, חברה ותרבות, התמחות בחינוך בלתי פורמלי, ותואר ראשון בתולדות האמנות וספרות עברית – שניהם מטעם אוניברסיטת חיפה. יש לה תואר ראשון נוסף בחינוך בלתי פורמלי ובהיסטוריה של המזרח התיכון וכן תעודת הוראה מבית המדרש למורי עם במכללת בית ברל.

מחמוד מחאג’נה

מנהל אגף חינוך, עיריית אום אל פחם

מחמוד מחאג’נה

מנהל אגף חינוך, עיריית אום אל פחם

חגית מלכה-הרטף

מנהלת תחום הדרכה והערכת עובדי הוראה, ראמ"ה - רשות ארצית למדידה והערכה בחינוך, משרד החינוך

רקע מקצועי

חגית עובדת ברשות הארצית למדידה והערכה בחינוך (ראמ"ה) מאז שנת 2006, עת הוקמה. במסגרת תפקידה היא מובילה את הטמעת תפקיד רכז ההערכה הבית-ספרי בכלל בתי הספר בארץ, מרכזת את פיתוח הכלים להערכת עובדי הוראה ושותפה בפיתוח מודל ההערכה ויישומו. חגית צברה ניסיון רב בהערכת תוכניות ופרויקטים בחינוך, בין היתר בתוכנית קרב למעורבות בחינוך, במשרד החינוך, בקרן אבי חי ועוד.

קצת עלי

חגית נולדה בקיבוץ צאלים. כיום היא מתגוררת עם משפחתה בכרמית, יישוב חדש בנגב.

השכלה

חגית בעלת תואר דוקטור מטעם אוניברסיטת חיפה. מחקרה עסק בסוגיית הזהות היהודית-ישראלית בחינוך הבלתי-פורמלי. היא בעלת תואר שני במנהל חינוך ותואר ראשון בחינוך – שניהם מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב.

ספי מלכיאור

מנהלת אגף קהילה וחינוך, מועצה אזורית רמת הנגב

רקע מקצועי

מאז שנת 2015 ספי מנהלת את אגף החינוך והמתנ"ס במועצה האזורית רמת הנגב. במסגרת תפקידה היא אחראית לחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, להעשרה, לתרבות ולפנאי, לקבוצות האוכלוסייה השונות ולבינוי הקהילתי במועצה. בין שאר התפקידים שמילאה בעבר הייתה ספי מנהלת פיתוח ארגוני ויועצת ארגונית בשירותי בריאות כללית, ובד בבד לימדה במכללה האקדמית אחוה ובאוניברסיטת בן גוריון בנגב. לפני כן עבדה בפיתוח תוכניות לימודים ובהדרכה באגף לחינוך קדם-יסודי במשרד החינוך, בטלוויזיה החינוכית ובחברה להגנת הטבע.

קצת עלי

ספי מתגוררת במדרשת בן גוריון שבלב המדבר. היא נשואה לאלון ואם לשלושה – ניצן, שחר ועפרי. היא אוהבת לטייל, ליצור, לפגוש אנשים ולחלום בהקיץ.

השכלה

ספי היא בעלת תואר שני ותואר שלישי בסוציולוגיה ארגונית – שניהם מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב, ובעלת תואר ראשון בחינוך ותקשורת המונים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

אתי סאסי

מנהלת האגף לחינוך יסודי, משרד החינוך

רקע מקצועי

מאז שנת 2015 אתי מנהלת את האגף לחינוך יסודי במשרד החינוך. במסגרת תפקידה היא אחראית לבתי הספר היסודיים במערכת החינוך בישראל. קודם לכן ניהלה אתי את מינהלת בתי הספר בניהול עצמי במשרד החינוך. את תחילת דרכה עשתה אתי כמורה וכסגנית מנהלת, ואף ניהלה שני בתי ספר: "הדר השרון" במועצה האזורית לב השרון, ו"תומר רחל" בעיר מעלה אדומים.

קצת עלי

אתי מתגוררת בהרצליה. היא נשואה ואם לשלושה ילדים.

השכלה

אתי בעלת תואר שני במדיניות ומנהל בחינוך מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר ראשון בחינוך מטעם מכללת דוד ילין. לאתי גם תעודת הוראה.

סאמי עדוי

מנהל מחלקת החינוך, מועצה מקומית טורעאן

רקע מקצועי

מאז שנת 2015 סאמי מנהל את מחלקת החינוך במועצה מקומית טורעאן. במסגרת תפקידו הוא אחראי למערכת החינוך היישובית בטורעאן, ומתווה את מדיניות החינוך בקהילה, גיבוש וביצוע של מיזמים ופרויקטים חינוכיים מהגיל הרך ועד לכיתה י"ב, ומתכלל את העבודה בין החינוך הפורמלי לחינוך הבלתי פורמלי.

קצת עלי

סאמי מתגורר בכפר טורעאן. הוא נשוי לאימאן ואב לשלושה: תאמר, למאר וורד. בזמנו הפנוי הוא אוהב לטייל בטבע ולעסוק בחקלאות.

השכלה

סאמי הוא בעל תואר שני בניהול מטעם אוניברסיטת חיפה, תואר ראשון בחינוך מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב, תואר ראשון בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת בר-אילן , ובוגר תעודת הוראה מטעם מכללת אורנים.

דליה פרץ

מנהלת אגף עובדי הוראה בתפקידי הדרכה, לשכת המשנה למנכ"ל, משרד החינוך

דליה פרץ

מנהלת אגף עובדי הוראה בתפקידי הדרכה, לשכת המשנה למנכ"ל, משרד החינוך

בעז קולומבוס

מפקח חמ"ד, המינהל לחינוך התישבותי, פנימייתי ועליית הנוער, משרד החינוך

רקע מקצועי

בימים אלה בעז מתחיל את תפקידו כמפקח ארצי על החינוך העל-יסודי בחמ"ד, במשרד החינוך. במסגרת תפקידו בעז ממונה על מוסדות החמ"ד העל-יסודיים בהיבטי פדגוגיה, מִנהל, מינוי מנהלים וחשיבה אסטרטגית. בעבר היה בעז מחמ"ד (מפקח חמ"ד) של המִנהל לחינוך התיישבותי, הקים וניהל את תיכון "דרך אבות" באפרת – בית ספר שש-שנתי קהילתי לבנים. במסגרת זו הקים מסגרת לקליטת תלמידים על הרצף האוטיסטי כחלק מקהילת בית הספר. עוד ריכז והוביל תוכנית להכשרת מנהלים מטעם "אבני ראשה" במכללת הרצוג. את דרכו המקצועית החל בעז כמחנך בחטיבת ביניים, ושילב את עבודתו בלימודים בישיבת הסדר.

קצת עלי

בעז מתגורר ביישוב הקהילתי כרמי צור. הוא נשוי לציפי, מרפאה בעיסוק, ואב לשישה. משרת פעיל במילואים (רס"ן במיל').

השכלה

בעז הוא בעל תואר שני במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת בר-אילן, תואר שני במנהל עסקים מטעם אוניברסיטת הריוט ווט באירלנד, ותואר ראשון מטעם מכללת ירושלים. נוסף על כך הוא בעל תעודה ורישיון הוראה.

אסתר קורקוס

מפקחת על החינוך המיוחד, המחוז החרדי במשרד החינוך

רקע מקצועי

במסגרת תפקידה כמפקחת על החינוך המיוחד במחוז החרדי אסתר אחראית גם לפיתוח המקצועי של עובדי ההוראה בחינוך המיוחד, כלומר על בניית השתלמויות מותאמות להקניית ידע תאורטי וכלים יישומיים לעבודה במוסדות החינוך המיוחד. תחומי אחריותה הם רבים ומגוונים: תחומי הפדגוגיה - התאמות תוכניות הלימוד לסוגי הלקויות השונים; אישור תקציבים ותשלומים; פתיחה וליווי מקצועי של מוסדות חינוך לגילים שונים ולאפיוני לקויות שונות; פיתוח מקצועי של עובדי ההוראה; ועוד. בעבר עבדה אסתר במשך עשר שנים כיועצת חינוכית בבתי ספר רגילים. במהלך עשרים השנים האחרונות הקימה את מערך החינוך המיוחד למגזר החרדי באזור חיפה והצפון.

קצת עלי

אסתר נשואה לרב משה קורקוס, ראש המועצה הדתית בנהריה. היא אם לשמונה וסבתא לנכדים מתוקים. היא אוהבת לטייל ולהכיר מקומות חדשים בארץ ובעולם, וכן אוהבת ים, לאפות, לקרוא ולהאזין למוזיקה.

השכלה

אסתר היא בעלת תואר שני בייעוץ חינוכי מטעם מכללת אורנים, תואר ראשון בחינוך מיוחד מטעם מכללת ירושלים, וכן תעודת הוראה והתמחות בחינוך המיוחד.

אשל קליינהאוז

מנהל תכנית בארי, מכון שלום הרטמן

רקע מקצועי

בשלוש השנים האחרונות אשל מנהל את "תוכנית בארי" במכון שלום הרטמן.  התוכנית שמה לה למטרה להחזיר לציבור הכללי היהודי את הבעלות על ארון הספרים היהודי ואת הזיקה אליו, וזאת  באמצעות מערכת החינוך הממלכתית והמקצוע תרבות יהודית-ישראלית בגישה פרשנית, פלורליסטית והומניסטית, המבקשת כדי  להפוך את החברה בארץ ליהודית ודמוקרטית. התוכנית מלווה בצוותי חינוך ביותר מ-100 בתי ספר על-יסודיים ותומכת בהם באמצעות הנחיית צוותים, הכשרת מורים, כתיבת ספרי לימוד, ארגון ימי עיון ופעילות חווייתית התנסותית. בשנים 2008–2016 ניהל אשל את בית הספר העל-יסודי שש-שנתי "בית החינוך המשותף חוף השרון".   לפני כן לימד היסטוריה, אזרחות ותרבות ישראל, ומילא שורה של תפקידים בבתי ספר בתל מונד וברעננה.  את דרכו החינוכית החל אשל בשנים 1993–1996 כרכז חוגי סיירות ירושלים של החברה להגנת הטבע.

קצת עלי

אשל הוא בן קיבוץ חצרים, ומתגורר בתל אביב. הוא נשוי לדפנה, פסיכולוגית קלינית, ואב לשלושה בנים. בשעות הפנאי הוא חייב לאזן את הישיבה המרובה בטיולים רכובים או רגליים, בשחייה או בכל פעילות אחרת בחוץ.

השכלה

אשל הוא בעל תואר שני בניהול מערכות חינוך , ותואר ראשון בהיסטוריה כללית ופילוסופיה – שניהם מטעם אוניברסיטת תל אביב. נוסף על כך השלים לימודי תעודת הוראה. את עבודת המ"א שלו כתב על הדרכת משלחות לפולין.

אפרת קמחי

מנהלת תחום בכיר, מינהל כלכלה ותקציבים משרד החינוך

רקע מקצועי

אפרת החלה את דרכה במשרד החינוך בגיל 21. כיום היא ממלאת תפקיד מטה בעל מורכבות גבוהה מאוד, המתחלק לשני תחומים עיקריים ורחבי היקף: התחום הראשון והדומיננטי הוא אחריות למערך התקציב של החטיבה העליונה. במסגרתו היא ממונה על תקצוב שכר הלימוד לכל מוסדות החטיבה העליונה, בהיקף של כ-10 מיליארד שקלים בשנה. נכון לנתוני 2019 מדובר בכ-1,300 מוסדות חט"ע ובכ-430,000 תלמידים. התחום השני הוא סיוע וליווי לכל יחידות המשרד אשר להן ממשקים ותחומי פעולה בחטיבה העליונה, לצורך ייעוץ והכוונה תקציבית, וכן טיפול ישיר בכל הפעולות הקיימות באגף לחינוך על-יסודי ובאגף לילדים ונוער בסיכון.

קצת עלי

אפרת מתגוררת בירושלים. היא נשואה ואם לשלושה ילדים. בשעות הפנאי היא נהנית לבלות זמן איכות עם המשפחה, לצייר ולכתוב.

השכלה

אפרת היא בעלת תואר שני במנהל עסקים Executive M.B.A – בתוכנית למנהלים, התמחות בניהול אינטגרטיבי מטעם האוניברסיטה העברית, ובעלת תואר ראשון בניהול וחינוך, במגמת תוכניות לימודים ושיטות הוראה מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

ערן רביב

מנהל מיזם קמפוסIL - התכנית הלאומית ללמידה דיגיטלית

רקע מקצועי

מאז שנת 2016 ערן מנהל את מיזם קמפוסIL – התוכנית הלאומית ללמידה דיגיטלית. בעשור החולף הוא הוביל תכנון, פיתוח וניהול של תוכניות התערבות לקידום מוביליות חברתית באמצעות טכנולוגיה של עשרות אלפי אנשים בישראל במסגרות שותפויות תלת-מגזריות. בשנים 2007–2011 ניהל ערן את תוכנית נטע@ למצוינות ומנהיגות טכנולוגית לנוער, וב-2011 הקים את מחלקת התוכן של עמותת תפוח ושימש סמנכ"ל תוכן וחדשנות של העמותה עד שנת 2015. בשנת 2015 השתתף בתוכנית המנהיגות CSP של משרד החוץ האמריקני, ובמסגרתה היה עמית מחקר במעבדת החדשנות של NYU (The Governance Lab) והוביל מחקר לבחינת האפקטיביות הפדגוגית של תוכניות הכשרה מקוונות. פרויקט ההתנדבות הארצי שפיתח בשנותיו כמנהל תוכנית נטע@ זכה בשנת 2012 באות הנשיא למתנדב. מיזם קמפוס בהובלתו זכה בשנת 2018 לאות ההוקרה לחדשנות בשירות המדינה.

קצת עלי

ערן מתגורר בצור יצחק שבאזור השרון. הוא נשוי לאורית ואב לתהל ולאהד. בזמנו הפנוי הוא אוהב לרכוב בשטח, לשחק כדורסל ולהתנדב במסגרות לעידוד יזמות חברתית וקהילתית.

השכלה

ערן הוא בעל תואר שני בפילוסופיה ותרבות דיגיטלית מטעם אוניברסיטת תל אביב, ותואר ראשון במדעי המחשב ובפילוסופיה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

אסנת רובין

ראשת ביה"ס להתמחות מקצועית וראשת התמחות מחקר והערכה, מכון מופ"ת

רקע מקצועי

אסנת היא ראשת בית הספר להתמחות פרופסיונלית וראשת התמחות מחקר והערכה במכון מופ"ת. היא מרצה בכירה באקדמיה, וחוקרת, בין היתר, את זהותו של מורה-המורים ואת סוגיית החרדים באקדמיה. מחקריה פורסמו בספרים, במאמרים ובכנסים בישראל ובעולם. אסנת הקימה תוכנית לתואר שני בייעוץ והתפתחות האדם מטעם אוניברסיטת חיפה למגזר החרדי, ומנהלת אותה מאז הקמתה. היא יזמה ומנהלת פרויקט ייעוץ בדוא"ל במגזר החרדי. תפקידים נוספים שכיהנה בהם: ראשת יחידת מחקר, עורכת ראשית של כתב עת, ראשת מנהל סטודנטים, ראשת חוג במכללה, חברה בוועדות לכתיבת תוכניות לימודים לתואר שני במכללות.

קצת עלי

אסנת מתגוררת בפתח תקוה.

השכלה

אסנת היא בעלת דוקטורט מטעם בית הספר לחינוך באוניברסיטת בר-אילן, ותואר ראשון ושני ותעודת הוראה בהצטיינות בתחומי פסיכולוגיה וייעוץ. עוד יש לה תעודת מגשרת מטעם אוניברסיטת בר-אילן, ותעודת מטפלת בנוירופידבק מטעם הארגון הבין-לאומי BCIA.

אלחנן רוזנפלד

סמנכ"ל ישיבות עטרת שלמה, יועץ חינוכי ומרצה

רקע מקצועי

מאז שנת 2016 אלחנן הוא מנכ"ל ברשת מוסדות המונה כ-5,000 תלמידים, החל בגני ילדים וכלה במוסדות לימוד למבוגרים. קודם לכן עסק בהקמה ובניהול של מוסדות בהונג קונג, ברוסיה ובבלארוס. אלחנן התחיל את עבודתו החינוכית בנעוריו כמדריך בתנועות נוער, ולאחר מכן כמדריך בפנימייה לילדי רווחה. מאז נישואיו הוא ואשתו שותפים במיזמים חינוכיים שונים.

קצת עלי

אלחנן מתגורר בבית שמש. הוא נשוי לאסתר ואב לתשעה ילדים. בשעות הפנאי הוא מתנדב במד"א כחובש.

השכלה

אלחנן סיים את לימודיו לתואר שני במינהל החינוך, ויש לו תואר ראשון בייעוץ חינוכי מאוניברסיטת בר אילן. נוסף על כך יש לו תעודת הוראה.

יעקב צבי (קובי) רוזנשטיין

מנכ"ל; דרכי יושר, לב בנים, מורשה

יעקב צבי (קובי) רוזנשטיין

מנכ"ל; דרכי יושר, לב בנים, מורשה

אבי רוקח

מנהל קהילת מרכז, רשת אמי"ת

רקע מקצועי

משנת 2016 אבי הוא מנהל קהילת מרכז ברשת אמי"ת. במסגרת התפקיד הוא אחראי לכל בתי הספר של הרשת באזור המרכז בהיבט החינוכי, הפדגוגי והכלכלי. עיקר עיסוקו בהתחדשות של בתי החינוך ובהתאמתם למאה ה-21. בד בבד אבי הרצה בקורס מנהלים של אבני ראשה במורשת יעקב. קודם לכן היה שותף בהקמתה של ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות, ועמד בראשה, ועוד קודם לכן היה מנהל התיכון בישיבה התיכונית בכפר גנים. את דרכו החל בירוחם כשותף בגרעין התורני בעיירה וכמדריך במדרשת ביחד.

קצת עלי

אבי מתגורר בלוד. הוא נשוי לטל ואב לשישה. בשעות הפנאי הוא ממלא את תפקיד יו"ר הגרעין בעיר, ושותף בעשייה החברתית בה.

השכלה

אבי הוא בעל תואר ראשון ושני בתלמוד – שניהם מאוניברסיטת בר-אילן. נוסף על כך הוא בעל תעודת רבנות מטעם הרבנות הראשית, ותעודת הוראה מטעם מורשת יעקב. אבי הוא בוגר תוכנית עתיד למנהיגות חינוכית מטעם עמיתי ירושלים, ותוכנית להכשרת רבני קהילות של יד הנדיב, קרן רוטשילד.

נעמי שי

מפקחת פיתוח מקצועי, הדרכה ותקשוב, המחוז החרדי, משרד החינוך

רקע מקצועי

מאז שנת 2014 נעמי עובדת במחוז החרדי במשרד החינוך כתפקיד מפקחת פיתוח מקצועי והדרכה. היא אמונה על הלמידה המקצועית של מפקחים, מנהלים, בעלי תפקידים ועובדי הוראה בפריסה ארצית, ממונה על מערך ההדרכה המחוזי ומובילה את תחום התקשוב בחינוך החרדי. קודם לכן עבדה נעמי בעיריית ירושלים בתפקיד מנהלת היחידה הטכנולוגית במִנהל החינוך. כאשת חינוך היא ריכזה מגמות הנדסת תוכנה והתמחות הנדסאים בסמינרים בירושלים. נעמי היא פעילה חברתית ופועלת להשמת בוגרות סמינרים בחברות היי-טק.

קצת עלי

נעמי מתגוררת בירושלים. היא נשואה לרב משה יוסף, אם לתשעה ילדים וסבתא לארבעה נכדים.

השכלה

נעמי בעלת תואר שני בניהול טכנולוגיה מטעם המכון הטכנולוגי חולון (HIT), ותואר ראשון בחינוך ובמדעי המחשבים, הנדסאות מחשבים מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב.