הנהלת מעוז

שמרית ביינהורן, מנכ”לית

שמרית היא מנהלת ארגון 'מעוז'. שמרית הצטרפה לצוות מעוז בשנת 2015. בתפקידה האחרון, היא ניהלה את חטיבת השינוי והאסטרטגיה. במסגרת תפקידה, היתה אחראית על ליווי מהלכי השינוי של חברי הרשת על ידי יחידות המאיצים, מרכז הידע, פלטפורמות ההשקעות ויחידת הטכנולוגיה והובילה את האסטרטגיה הארגונית. קודם לכן, ניהלה את יחידת המאיצים וליוותה מהלכי שינוי כמנהלת תיקים, והחלה את דרכה במעוז כרכזת בצוות הרשת. טרם הצטרפותה למעוז עבדה שמרית ב”קבוצת גבים” כמגשרת ומנחה בכירה. היא בעלת ניסיון רב ומגוון בהנחיה, הובלת תהליכים ארגוניים, ליווי אישי למנהלים בכירים, והקימה מיזמים חברתיים וטכנולוגיים. לשמרית תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, היא עורכת דין ומגשרת בהכשרתה. נשואה לאורי והם מתגוררים בכפר סבא עם אליה, אביתר, ליא ועדי.  
קרא עוד

עו”ד מיכל להנר, סמנכ”לית כספים ותפעול

במסגרת תפקידה מיכל אחראית על ניהול הפיננסים, קשרי הממשל, התפעול, הרכש ומערכות המידע של הארגון. במסגרת תפקידיה הקודמים במעוז מיכל הקימה וניהלה את תחום פיתוח משאבים והפיתוח הארגוני. לפני הגעתה למעוז, הצטרפה לקורס הצוערים של משרד החוץ. עם סיום הקורס עבדה באגף אמריקה הלטינית ומילאה בין השאר ולתקופות שונות, את תפקיד המזכיר הראשון והקונסול בקוסטה ריקה ואת תפקיד המזכיר הראשון בקולומביה. בהמשך דרכה במשרד החוץ, עבדה באגף ארגונים בין לאומיים והתמקדה בזירה המולטילטרלית. לפני כן שימשה כקניינית במשלחת הרכש של משרד הביטחון בנציגות ישראל בניו יורק. עם סיום תפקידה ושובה לארץ, הצטרפה לחברת ״נוקיה סימנס" (NSN), מחלקת מיזוגים ורכישות. בראשית דרכה המקצועית מיכל התמחתה אצל סגן הסניגור הארצי במשרד המשפטים. מיכל היא בוגרת תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מתגוררת בעין ורד, עם בן זוגה יהונתן ובנה איתן. בזמנה הפנוי מיכל אוהבת להתאמן ולהנות מהים.  
קרא עוד

ניצן בן דוב, ראש המטה

ניצן מכהנת כראש המטה בארגון מעוז. בתפקידה הקודם ניהלה את יחידת הסטארטר במעוז שקמה בתקופת הקורונה, וליוותה עשרות ארגונים מקומיים בשנה במטרה לחזק את האפקטיביות של ארגונים אלו ולקדם איכות חיים וחוסן כלכלי חברתי במרחב המקומי. ניצן הצטרפה למעוז בשנת 2019, כמנהלת תיקים בתוכניות המאיצים, לאחר שניהלה במשך שלוש שנים את עמותת תודעה שעוסקת במאבק בתופעת הזנות בישראל. בשנים בהם ניהלה את תודעה, העמותה זכתה בפרס קרן פרס בראשית בזכות פרויקט חדשני וטכנולוגי של מניעת אלימות והטרדה ברשת, ופיתחה תכנית דיגיטלית ראשונה מסוגה בישראל לחינוך למניעת אלימות לבני ובנות נוער בשיתוף פעולה עם HIT.  לפני כן, ניהלה את תחום החינוך וההסברה במרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית והובילה מספר פרויקטים של צמצום פערים חברתיים, רגשיים ולימודיים בפריפריה החברתית והגיאוגרפים של ישראל. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ומשאבי אנוש במכללת תל חי, ותואר שני בלימודי מגדר באוניברסיטת בן גוריון. בוגרת התוכנית למצוינות ניהולית בארגונים חברתיים של מתן.
קרא עוד

הדס ברכה קליידר, סמנכ”לית תוכן ופדגוגיה

במסגרת תפקידה הדס מנהלת מיזם ‘ענבר’- מיזם משותף של משרד הבריאות וארגון מעוז שנועד לגבש את העתודה הניהולית הבכירה והמובילה במערכת הבריאות. בנוסף, הדס מנהלת את חטיבת היכולות האחראית על חיזוק יכולות לבניית אמון והובלת שינוי בקרב חברי הרשת. בתפקידה הקודם במעוז, הנחתה כשנתיים בתכנית העמיתים של מעוז. להדס ניסיון עשיר בייעוץ, הנחיה ופיתוח סדנאות במגזר העסקי, במגזר השלישי ובצבא ההגנה לישראל. לפני הצטרפותה למעוז, הדס שימשה כיועצת לפיתוח מנהיגות ומנחת קבוצות בבית הספר לפיתוח מנהיגות של צה”ל. במסגרת תפקידה התמקדה בייעוץ ארוך טווח ליחידות ולמפקדים, בפיתוח צוותים והנחיית סדנאות תוכן ומיומנות, כמו גם באבחון אתגרי מנהיגות תלויי הקשר והתאמת התערבויות ברמה הארגונית. בנוסף, הדס עבדה שש שנים כמנחה ומפתחת סדנאות בחברת “בסיס להערכה” עבור מנהלים ואנשי משאבי אנוש בארגונים שונים הן במגזר העסקי הן במגזר השלישי. במסגרת תפקידה עסקה בפיתוח כלי מיון ותהליכי הערכה ומדידה בארגונים שונים. הדס בעלת תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית-חברתית מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה. הדס מתגוררת באבן יהודה, נשואה לאייל ואמא למאיה, עמית ורואי.
קרא עוד

רסול סעדה, מנהל פיתוח עסקי

בתפקידו הקודם ניהל את מיזם “קהילות בטוחות” ביוזמות קרן אברהם, המתמקד במאבק בפשיעה ובאלימות, ובסוגיות השיטור ביישובים הערביים. בעבר עמד בראש המדור לקידום סטודנטים ערבים בהתאחדות הסטודנטים, היה חבר בוועדת הות”ת להנגשת ההשכלה הגבוהה לחברה הערבית, שימש רכז קשרי ממשל מטעם עמותת “סיכוי”. בשנת 2017 נבחר על ידי עיתון “ידיעות אחרונות” לאחד מחמישים המשפיעים בתחום החברתי. בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת 'בר אילן', עו"ד במקצועו ושימש כסגן יו"ר ועדת עורכי דין הצעירים בלשכת עורכי הדין. רסול נולד וגדל בשפרעם ובשנים האחרונות מתגורר בחיפה.
קרא עוד

טלי סמני, מנהלת רשת מעוז

במסגרת תפקידה טלי אחראית על תהליך המעבר לרשת, הגדלת ההון החברתי של חברי הרשת, ליווי חברי הרשת ובניית אמון ביניהם. טלי הינה פסיכולוגית קלינית ואקטיביסטית, בעלת תואר ראשון ושני מאוניברסיטת ת"א. בעלת ניסיון בליווי תהליכי מיון, מדידה והערכה. היא חוקרת, מרצה ומנחה סדנאות בתחומים מגוונים וביניהם נושא הרב תרבותיות עליו גם כתבה ופרסמה מאמרים בתחום התעסוקה והטיפול. לפני הגעתה למעוז, טלי שימשה כמנהלת תחום קהילה יהודית במתנ"ס שיקגו בלוד, הקימה מרכז טיפולי לגיל הרך בשכונה ופיתחה מענים לתושבים מהגיל הרך ועד קשישים. טלי היא פעילה חברתית בקהילה האתיופית ומתנדבת בקבוצת יוצאי אתיופיה במקצועות בריאות הנפש ובפורום בריאות יוצאי אתיופיה. בכלל זה גם מנהלת קבוצת הפייסבוק שעוסקת בבריאות הנפש בקרב יוצאי אתיופיה. היא חברה בוועדה המייעצת של מרכז אקורד. נבחרה כאחת מ-40 הצעירים והצעירות המבטיחים של עיתון דה-מרקר לשנת 2018.
קרא עוד

חן לדר אבגי, מנהלת מיזם ענבר

חן בוגרת תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית מהמכללה האקדמית ת”א יפו ותואר ראשון בפסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה מאוניברסיטת בר אילן. חן היא פסיכולוגית תעסוקתית מומחית, בעלת ניסיון של למעלה מ-10 שנים בעולם התעסוקה בתחומי גיוס, מיון, אבחון וייעוץ קריירה. בין היתר, העבירה סדנאות והכשרות לאנשי מקצוע בתחום וכן ליוותה, בעבודה פרטנית וקבוצתית, תהליכי פיתוח אישי ומקצועי של מנהלים. חן השתלבה במעוז לאחר שנים בהן עבדה במכון אדם מילא כיועצת תעסוקתית בכירה ובאופן עצמאי בתחום הייעוץ הארגוני וליווי למנהלים. חן מתגוררת בכפר סבא, נהנית מריצה למרחקים ארוכים, בישול, אפייה וקריאת רומנים היסטוריים. נשואה לרוני, אמא לטליה, עפרי, מאיה והדר.
קרא עוד

ורד אמר, מנהלת מעוז צפון

ורד מנהלת את עתודות צפון - המיזם הצפוני של ארגון מעוז, בשיתוף עם קרן ראסל ברי ועתודות לישראל. לורד ניסיון ניהולי רב בתחומי השלטון המקומי, כמו גם בתכנון ובהובלת פרויקטים בשיתוף פעולה רב מגזרי. קודם לתפקידה כמנהלת עתודות צפון היא ניהלה פרויקטים בתחומי הכשרה וייעוץ לרשויות מקומיות. זאת לאחר כשמונה שנים בהן שימשה בתפקידים בכירים במועצה המקומית כפר ורדים, תחילה כמנהלת החינוך ובהמשך כמנכ"לית המועצה וכחברת דירקטוריון באשכול גליל מערבי. לפני כן עמדה בראש המנהלת להקמת קמפוס חינוכי קהילתי במועצה האזורית מרום הגליל - יוזמה משותפת של המועצה, קרן רש"י, מגבית בריטניה ומשרד החינוך. ורד היא בוגרת בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית בירושלים. היא החלה את דרכה המקצועית כאדריכלית במשרדי תכנון מובילים וכבעלת משרד עצמאי. ורד מתגוררת בקורנית שבגליל עם בעלה אילן ושלושת ילדיהם אחינועם, יהונתן והללי.
קרא עוד

זיו הראל, מנהל מיזם ‘אדוות’

זיו מנהל את מיזם 'אדוות' - מיזם משותף למשרד החינוך וארגון מעוז שנועד לגבש את העתודה הניהולית הבכירה והמובילה במערכת החינוך. ב-17 השנים האחרונות צבר זיו ניסיון במגוון תפקידים בארבעת המגזרים ובעיקר בציבורי, בהקמה ומיסוד ארגונים ומערכות ציבוריות. בשנים 2011-2016 היה שותף להקמה ומיסוד של הרשות לפינוי מוקשים, וייסד בה את תחום ניהול המידע וה-GIS. במשך 3 שנים שימש כיו”ר הוועד המנהל של היישוב נופי וממייסדי הוועד מקומי של גוש אדומים. היה מנכ''ל חברת ''אולפן-אור'' שמתמחה בהוראת עברית הפדגוגיה חדשנית, ושימש כמנחה בכיר ויועץ אישי לייעוץ תעסוקתי וקריירה בחברת מקדמיה. זיו בעל תואר ראשון בלימודי סוציולוגיה אנתרופולוגיה וגיאוגרפיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ובוגר קורס הנחיית קבוצות של בית הספר למנהלים “תפנית” באוניברסיטה הפתוחה. ב-5 השנים האחרונות היה ממובילי תחום "מאיצים" של מעוז, ושותף בעיצוב, האצה ויישום של למעלה מ-, 30 מהלכי שינוי שונים מערכתיים בתחום החברתי כלכלי מרביתם בתחום החינוך. זיו נולד, גדל והתחנך בירושלים, נשוי לשרית ויחד הם מגדלים את אביתר, כרמי, אלישע ורות ביישוב נופי פרת שבמדבר יהודה.   ---------
קרא עוד

אבי רוקח, מנהל מיזם ממלכתיות

במסגרת תפקידו כמנהל מיזם ממלכתיות אבי אחראי על גיבוש העתודה הניהולית הבכירה והמובילה במשרדי הממשלה, מגזר שלישי ועסקים. בנוסף מנחה בתכנית העמיתים. בתפקידו האחרון היה מנכ"ל ארגון סוטריה במשך שנה וחצי, ארגון חדשני בתחום בריאות הנפש. רוב תפקידיו הקודמים היו במערכת החינוך. בתחילת דרכו היה מנהל התיכון של ישיבת כפר גנים ולאחר מכן היה שותף בהקמת ישיבת אמי"ת עמיחי ברחובות וכיהן כראש הישיבה במשך שמונה שנים. בהמשך מילא אבי תפקיד בהנהלת רשת אמי"ת כמנהל אזור המרכז במשך חמש שנים. לאבי תעודת רבנות מטעם הרבות הראשית ושני תארים בתלמוד מאוני' בר אילן. תעודת הוראה, בוגר תכנית למנהלי ורבני קהילות של קרן רוטשילד, תעודת מגשר וחבר רשת מעוז מחזור ג' של תכנית אדוות. במקביל לעיסוקו המקצועי אבי עוסק בתחום החברתי, יחד עם טל וששת ילדיהם. אבי ומשפחתו גרים בלוד וכמשפחה הם שותפים בעשייה החברתית בעיר במגוון תחומים. בשנותיו הראשונות בגרעין התורני בלוד היה אבי יו"ר ועדת חינוך ובחמש שנים האחרונות משמש כיו"ר הועד המנהל של הגרעין. כמו כן חבר בועד המנהל של הקרן לפיתוח לוד. בזמנו הפנוי אוהב לרוץ ולקרוא ספרים.
קרא עוד

יותם זעירא, מנהל חטיבת הרשתות

יותם זעירא מנהל את חטיבת הרשתות במעוז. החטיבה בהובלתו מלווה מהלכי שינוי משותפים שיוזמים חברי רשת מעוז, אשר נמצאים בתפקידים בכירים במגזר הציבורי, החברתי והעסקי, ומסייעת להם להקים רשתות משימה פעילות ואפקטיביות. בנוסף, הוא מנהל את השותפות האסטרטגית של מעוז עם יד הנדיב בנושא יישום יוזמות בשדה המוביליות החברתית. יותם הצטרף למעוז אחרי חמש שנים בבוסטון, במהלכן ניהל את תחום האסטרטגיה והשותפויות בעמותת Roca, שפיתחה מודל פורץ-דרך המסייע לצעירים שהסתבכו בעולם הפשע והכנופיות להשתקם ולהשתלב בתעסוקה. יותם הוא עורך דין שעבד במשרד המשפטים והתמחה אצל נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור, ומחנך שעבד עם נוער וצעירים ממגוון רקעים למעלה מעשור ביד בן צבי, המכינה הירושלמית, הבית הפתוח, חוש״ן, יהודה הצעיר, הסוכנות היהודית וארגונים נוספים. קודם לכן שירת כקצין מודיעין ביחידה מיוחדת ועשה שנת שירות בעמותת מלכישוע. הוא בעל תואר ראשון במשפטים בהצטיינות ותעודת הוראה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת הרווארד.
קרא עוד

אסנת מירון, מנהלת חדשנות

אסנת מנהלת את יחידת החדשנות החל מ-2023. בתפקידה הקודם ניהלה את יחידת 'תהודה', במסגרתו הייתה אחראית על הרחבת מעגלי האימפקט של הארגון ויצירת אקוסיסטם רחב ורתום לפעילויות מעוז במערכות השונות. בתפקידיה הקודמים אסנת ניהלה את תכנית עמיתי מעוז במשך שנתיים ובמקביל הקימה את רשת מעוז וניהלה את הרשת כשלוש שנים. בתוך כך הייתה אחראית על פעילות הרשת והובלת והגשמת חזון הארגון. אסנת החלה את דרכה בתפקידי הפקה שונים בטלוויזיה: הקמת חדשות ערוץ 2, הפקת התכנית ‘אולפן שישי’ והייתה המפיקה הראשית של התכנית ‘עובדה’ עם אילנה דיין. היא הייתה חברה בצוות ההקמה של ערוץ 10 וחדשות 10, מנהלת הפקה ותפעול של ערוץ התכלת וחברת אור מדיה. כמו כן, אסנת הייתה המפיקה האחראית של אירועי ‘כעת מחר’- חגיגות יום הולדת 80 לשמעון פרס. אסנת היא בוגרת תכנית ‘גוונים’- למנהיגות יהודית פלורליסטית והתכנית למנהיגות צעירה ישראל- גרמניה של קרן ברטלסמן. בהמשך להשתתפותה הפעילה בתוכנית קרן ברטלסמן, החלה לעבוד בשנת 2006 כמנהלת פרויקטים עבור הקרן ובמשך 8 שנים ניהלה עבורה את הפעילות והסמינרים בארץ. כמו כן, אסנת ניהלה את פורום ‘אופק ישראלי’ של תכנית המנהיגות ישראל-גרמניה. אסנת בעלת תואר ראשון בהצטיינות, במסלול דו-חוגי בפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית בירושלים. אסנת היא אמא לשלושה ילדים, ילידת ירושלים וכיום גרה ברמת השרון. מובילה את רעיון הסרנדיפיטי בישראל ומובילה קהילה גדולה ופעילויות בנושא. בזמנה הפנוי אוהבת לטייל עם זואי הכלבה, לראות עולם ולהכיר אנשים מעניינים.
קרא עוד

יעל נווה מאיר, מנהלת הידע והאסטרטגיה

במסגרת תפקידה מנהלת יעל את מרכז הידע והאסטרטגיה במעוז וכן מנהלת שותפה של חטיבת השינוי. המרכז מלווה בשותפות עם המאיצים עשרות יוזמות חברתיות כלכליות של חברי רשת מעוז ומסייע להם לקבל החלטות מבוססת ידע ולקדם תהליכי ידע משתפים ובוני אמון עם בעלי העניין הרלוונטיים למהלך. בנוסף, מרכז הידע מוביל קבלת החלטות מבוססת נתונים בתוך מעוז ומסייע בעיצוב האסטרטגיה הארגונית. יעל הצטרפה למעוז ב2018, לאחר מספר תפקידים במיון עובדים, מדידה והערכה ומחקר אסטרטגי, בכולם הובילה תהליכים שבהם ידע קידם את העבודה המשותפת של בעלי עניין ואפשר להם קבלת החלטות אפקטיבית. יעל למדה תואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול באוניברסיטת תל אביב ותואר שני בפסיכולוגיה חברתית – ארגונית בבר אילן. היא מתגוררת בהרצליה עם בן זוגה יונתן ובנם דניאל. בזמנה הפנוי אוהבת להתעסק בעיצוב (לא רק של נתונים), לשמוע ספרים, פודקסטים, טדים ולטייל בעולם.  
קרא עוד

אפרת דרף, מנהלת משאבי אנוש ופיתוח ארגוני

במסגרת תפקידה אפרת אחראית על רווחת העובדים ועל תהליכי פיתוח ארגוניים. אפרת הינה פסיכולוגית, בעלת ניסיון עשיר בעולם משאבי האנוש, ובפרט בפרקטיקות של גיוס ומיון, מדידה והערכה ויעוץ לארגונים. היא בעלת תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית-חברתית מאוניברסיטת בר-אילן, ותואר ראשון במדעי ההתנהגות מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. בשירותה הצבאי שירתה כמפקדת קורס מאבחנות מחקר במרכז למדעי ההתנהגות של צה”ל, ומשם החלה הזיקה שלה לתחומי המיון והייעוץ. אפרת במקור מקרית עקרון וכיום מתגוררת בקיבוץ העוגן. נשואה ליותם ואמא לאביגיל.
קרא עוד

מנכ״לי מעוז לשעבר

ד”ר יאיר שינדל

ד"ר יאיר שינדל, ייסד את מעוז ביחד עם יותם דגן בשנת 2010, שירת כמנכ"ל בשנים המוקדמות וכחבר בורד עד 2014. כיזם עסקי וחברתי, יאיר היה שותף בהקמה, יזם וניהל ארגונים נוספים ובהם ישראל דיגיטלית, רשת הבריאות של 8400 וארגון סטארט אפ ניישן. לאחרונה הוא מייסף-שותף ומנהל שותף של קרן אמון, קרן השקעות מובילה בתחומי הבריאות הדיגיטלית הממוקמת בישראל ובבוסטון. נולד למשפחה של רופאים, הוריו של יאיר וסביו הם רופאים. סבתו היא ניצולת רשימת שינדלר, שנמלטה ממחנה ההשמדה אושוויץ. יאיר החל את הקריירה שלו כרופא, אבל הסב את עשייתו ליזמות ולחדשנות. הוא סיים את התואר שלו המדעים וברפואה באוניברסיטת בן גוריון, ה-MBA שלו מבית הספר למנהל עסקים בהרווארד. יאיר שירת כקצין ביחידה מיוחד בצה"ל, בתפקידו האחרון שירת כקצין הרפואה של שייטת 13. יאיר נשוי להילה ויש להם שלושה ילדים.
קרא עוד

ד”ר יואב הלר

יואב ניהל את ארגון ‘מעוז’ משנת 2014 עד 2021. בראשית דרכו המקצועית יואב היה חבר בצוות ההקמה של אתר האינטרנט YNET וכיהן כעורך הספורט ודף הבית. לאחר שלוש שנים ב-YNET עשה הסבה מקצועית וניהל את יחידת התכניות הארצית במכון ‘ברנקו וייס’ במשך כשש שנים, במהלכן הוביל כמאתיים עובדים, גייס משאבים וניהל תקציב של כ-50 מיליון ₪. בסיום תפקידו במכון ‘ברנקו וייס’ יואב יצא לשליחות בלונדון, בתקופת שהותו יזם, הוביל והוציא לפועל שורה של פרויקטים ותוכניות בתחומי ההסברה, ציונות והעולם היהודי, לרבות תכנית העמיתים היוקרתית  Israel Connect  Europe . בהכשרתו יואב הוא היסטוריון שמתמחה בחקר השואה, בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת לונדון, תואר שני במינהל ומנהיגות בחינוך באוניברסיטת תל אביב ותואר ראשון במדעי המדינה ולימודי מזה”ת מאוניברסיטת תל אביב. יואב הוא רב סרן במילואים ושירת כמפ׳ וקצין אג״מ בסדיר ובמילואים ביחידה מיוחדת של חיל האוויר. מתגורר בתל אביב, נשוי לפולי ואב לרעות ודני.
קרא עוד